Ocena klientow:
0 na 5 DODAJ OPINIĘ

Orzech pracz, Orzechy piorące

19,39 
Ilość
Towar chwilowo niedostępny.

W przygotowaniu.

W przygotowaniu.

Podziel się:

Drzewo mydlane znane jest już od starożytności. Zawarta w orzechach saponina chroni drzewo przed szkodnikami, grzybami i bakteriami. A co ciekawe – w kontakcie z wodą zaczyna się pienieć. Nie tylko usuwa plamy z curru i kury, ale jest też łagodne dla skóry. Dlatego polecane jest dla niemowląt, alergików i dzieci. No i jako środek w 100% naturalny w pełni się rozkłada i nie szkodzi przyrodzie.


Czy oglądając filmy z Bollywood widzieliście kiedyś wyblakłe sari? My też nie. Zastanawialiśmy się, jak to możliwe. Szukając odpowiedzi na to pytanie dowiedzieliśmy się, że w Indiach rośnie drzewo mydlane, które wytwarza pieniące się orzechy. Pomyśleliśmy: kto chce nas zrobić na szaro! Słyszeliśmy co prawda o dzewie chlebowym z Nowej Gwinei i o drzewie sandałowym z Azji. Nawet o drzewie bukowym z Meksyku. Ale o drzewie mydlanym nigdy.
Dlatego wybraliśmy się w podróż do Indii, sprawdzić na właśnej skórze (dosłowinie), jak robia to Hinduski. Okazało się, że drzewo mydlane znane jest już od starożytności. Zawarta w orzechach saponina chroni drzewo przed szkodnikami, grzybami i bakteriami. A co ciekawe – w kontakcie z wodą zaczyna się pienieć. Nie tylko usuwa plamy z curru i kury, ale jest też łagodne dla skóry. Dlatego polecane jest dla niemowląt, alergików i dzieci. No i jako środek w 100% naturalny w pełni się rozkłada i nie szkodzi przyrodzie.
Zapieniliśmy się, że nie mamy takich orzechów w Polsce. I postanowiliśmy to zmienić. Z naszej wyprawy przywieźliśmy nie tylko pamiątki i zdjęcia, ale również orzechy piorące, które teraz i Wy możecie wypróbować. i Czekamy na to co Wy przywieziecie nam z wakacji.

PRANIE AUTOMATYCZNE: orzechy świetnie piorą w pralce w temperaturze 90 stopni. włóż 6-8 łupinek orzechów do woreczka, zawiąż go i włóż razem z ubraniami do bembna pralki na cały cykl prania. Przy praniu w temperaturze:
* do 30 C łupinek możesz użyć nawet 3 razy
* 30 C – 40 C 2 razy
* 40 C – 60 C 1 lub 2 razy
* 60 C – 90 C 1 raz
Przy niższej temperaturze możesz namoczyć pranie wraz z orzechami, aby zwiększyć ich skuteczność. Możesz również wydłużyć czas prania, ale upewnij się czy nie zużywasz wtedy więcej wody i prądu. Myśl ekologicznie!

ZMYWARKA DO NACZYŃ: 4-6 łupinek włóż do zmywarki np. na dno koszyka na sztućcie i dodaj odrobinę octu zamiast nabłyszczacza. Pamiętaj aby orzechów nie kłaść na grzałce. JeśliTwoje naczynia są mocno zabrudzone, dodaj po prostu więcej łupinek.


Waga: 200 g
Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii
Uwaga!
* pola wymagane Dodaj opinię