Free delivery from 150,00 zł

4 najlepsze prezenty dla chłopczyka na Mikołajki 2017

2017-11-24
4 najlepsze prezenty dla chłopczyka na Mikołajki 2017

6 grudnia to dzień na który czekają niemal wszystkie dzieci. Na prezenty od Mikołaja liczą już od tygodnia przed nadejściem ich ulubionego święta, a kiedy tylko wybije odpowiednia godzina, biegną w poszukiwaniu wymarzonych upominków, o które prosiły w listach. Nie wiedzą jednak, że wszystko to wymaga odpowiednich przygotowań i długich poszukiwań odpowiedniej zabawki. Co podarować chłopcu w tym szczególnym dniu? Poniżej znajdziesz kilka propozycji prezentów dla dzieci w różnym wieku.

 

1. KULISTA ROZRYWKA DLA NOWONARODZONYCH

 

Doskonałym prezentem dla najmłodszych panów mogą być piłeczki, koniecznie takie, które zostały wykonane z miękkich, bezpiecznych materiałów. Dobrym przykładem tego typu zabawki jest piłka Takane, nazywana także piłką puzzlową. Wykonana najczęściej z bawełny, weluru i frotte piłka jest miękka i przyjemna w dotyku. Trudno ją rozerwać, nie posiada też drobnych elementów, które mały chłopiec mógłby połknąć.

Dobrym wyborem dla malucha będzie piłka w kontrastowych kolorach (np. biało-czarno-czerwona), która będzie przyciągać jego wzrok i stymulować jego spostrzegawczość. Piłki Tekane nierzadko posiadają grzechotkę, która dodatkowo zachęca do zabawy, a oryginalny, pełen dziur i wystających elementów kształt piłek puzzlowych uczy pierwszych sprawnych chwytów i pracy palcami. Kiedy dziecko podrośnie, może toczyć swoją ulubioną zabawkę i pełzać do niej, ucząc się w ten sposób koordynacji ruchów i swobodnego poruszania się.

Prezent dla chłopczyka w wieku: od urodzenia do 12 miesięcy

Przedział cenowy: 35 – 49,99 zł

 

2. FUNKCJONALNY PRZYJACIEL DLA 1 – 2 LATKÓW

Jeżeli mały gentleman wykazuje skłonności buntownicze i nie przepada za kąpielami, warto podarować mu zabawkę, która uprzyjemni mu te trudne momenty i sprawi, że obowiązek stanie się przyjemnością. Taką zabawką może być np. kąpielowy przyjaciel – kaczuszka, który jednocześnie spełnia funkcję przytulanki oraz myjki do kąpieli.

Miękka, wykonana z antybakteryjnej gąbki kaczuszka posiada kilka sprytnie schowanych kieszonek, które ułatwiają mycie. Dziecko może z powodzeniem trzymać kaczuszkę w ręce, co zachęca je do samodzielnej kąpieli. Co więcej, myjka-kaczuszka posiada otwór na mydło w płynie – uzupełniając kaczuszkę ulubionym żelem do kąpieli chronimy dziecko przed dostaniem się płynu do oczu. Myjka kaczuszka doskonale się pieni, jest przyjemna w dotyku i całkowicie bezpieczna w użytkowaniu. Śliczny, milutki kąpielowy przyjaciel sprawi, że mycie stanie się przyjemne i zabawne

Prezent dla chłopczyka w wieku: od 1 roku do 2 lat

Przedział cenowy: 75 – 85 zł

 

3. DLA KILKULATKÓW O INŻYNIERSKICH ZAINTERESOWANIACH

Fantastycznym prezentem dla chłopca w wieku 3-5 lat będą kolorowe, drewniane klocki. Konstruowanie i budowanie domków, zamków i innych budowli to jedno z ulubionych zajęć kilkuletnich chłopców. Taka zabawa to nie tylko prawdziwa frajda, ale także nauka wielu przydatnych umiejętności. Budując z klocków, dziecko rozwija sprawność manualną, koordynację oko-ręka, a przede wszystkim kreatywność. Taki prezent to świetna inwestycja w ogólny rozwój dziecka i zabawka, z którą mały chłopiec będzie spędzał długie godziny bez względu na wiek.

Drewniane klocki mają kilka zalet, które odróżniają je od innych zabawek tego typu.  Przede wszystkim, bardzo często są większe niż te plastikowe, dlatego sprawdzą się także jako upominek dla młodszych dzieci, gdyż zabawa nimi nie grozi połknięciem drobnych elementów. W odróżnieniu od kloców plastikowych, klocki drewniane trudno jest uszkodzić czy złamać, co zwiększa bezpieczeństwo podczas zabawy. Ważne jest również to, że są wykonywane z naturalnych, biodegradowalnych materiałów, jak i to, że występują w dziesiątkach wariantów tematycznych i kolorystycznych.

Prezent dla chłopczyka w wieku: od 3 do 5 lat

Przedział cenowy: 45 – 279 zł

 

4. NIEPRAWDOPODOBNA LEKCJA KREATYWNOŚCI DLA STARSZAKÓW

Jeżeli bliski nam chłopczyk ma 6 – 8 lat i wykazuje zainteresowanie zajęciami manualnymi, dobrym upominkiem na Mikołajki będzie sprytna plastelina. Oczywiście, zwykła modelina także się sprawdzi, jednak sprytna modelina jest czymś wyjątkowym – nie wysycha, wspaniale się kształtuje i… mieni się setką kolorów!

Modelina i plastelina to świetne, edukacyjne zabawki. Pozwalają rozwijać kreatywność oraz uczą sprawności manualnej. Sprytne modeliny dostępne są w wielu nietypowych wariantach kolorystycznych – niektóre mienią się metalicznym odcieniem zieleni, inne pobłyskują brokatową, bordową barwą. Co więcej, odznaczają się różnymi, niezwykłymi właściwościami – pochłaniają magnesy, świecą w ciemności, przyciągają drobne, metalowe elementy i skaczą jak piłeczki, a pozostawione same sobie wracają do pierwotnego kształtu.

Prezent dla chłopczyka w wieku: od 6 lat

Przedział cenowy: 45 – 68 zł

 

NADAL NIE WIESZ, CO WYBRAĆ?

Nie wątpimy, że i w tym roku sprostasz wyzwaniu i podarujesz ukochanemu chłopcu coś,  co z pewnością mu się spodoba. Mamy nadzieję, że powyższe propozycje przyszły Ci z pomocą. Jeśli jednak potrzebujesz nieco więcej inspiracji, zobacz inne prezentowe propozycje w kategorii „Znajdź prezent”.  Znajdziesz tam setki pomysłów, które możesz dowolnie filtrować, np. wybierając płeć i wiek dziecka. Przyjemnych, grudniowych zakupów!

Show more entries from November 2017

Recommended

pixel