Darmowa dostawa od 150,00 zł

Chusta elastyczna czy tkana, co wybrać?

2015-06-18
Chusta elastyczna czy tkana, co wybrać?

Jeżeli już zdecydowaliśmy się na noszenie dziecka, to często zastanawiamy się co wybrać, czy chustę elastyczną czy tkaną a może nosidełkoPrzed takim wyborem stanęliśmy ponownie, jak Lilianka przyszła na świat. Zapas chust tkanych mieliśmy już po Natalce :). Ale tym razem chcieliśmy sprawdzić, czy noszenie w chuście elastycznej jest równie wygodne. Nad nosidełkiem (z wyjątkiem nosideł Caboo, które są „zawiązaną” chustą) nie zastanawialiśmy się, ponieważ w mojej subiektywnej opinii na noszenie maluszka w typowym nosidle ergonomicznym jest za wcześnie. My decydujemy się na to, dopiero jak maluch sam już siada. W nosidle ergonomicznym można nosić jak dziecko stabilnie trzyma główkę, czyli od 4 miesiąca, wagi około 7 kg (żeby nie zapadało się w nosidle). Waga zależy od wybranego nosidełka.

 

ZALETY CHUSTY ELASTYCZNEJ:

1. Jest bardzo miękka i przyjemna w dotyku. Dużo bardziej delikatna dla skóry maluszka (np. przy zetknięciu z buzią) niż chusta tkana.

2. Bardzo szybko wiąże się. Dodatkowo dla osób początkujących jest tylko jedno wiązanie do nauczenia się.

3. Wiązanie jest bardzo proste do opanowania. Filmy na youtube pokazują dokładnie, jak to zrobić.

4. Plusem jest to, że wkładamy dziecko do już zawiązanej chusty (czyli trochę jak do nosidła). W przypadku chusty tkanej wiążemy chustę, razem z dzieckiem, co dla osób początkujących może stanowić problem. Równoczesne przytrzymywanie dziecka i wiązanie chusty jest trochę trudniejsze.

5. Jest tańsza niż chusta tkana

 

MINUSY CHUSTY ELASTYCZNEJ:

1. Można w niej nosić tylko w jednym wiązaniu (dodatkowo możemy karmić w pozycji kołyski)

2. Starczy nam na krócej niż chusta tkana. Zazwyczaj do wagi około 9 kg. My prawdopodobnie zaczniemy korzystać z chusty tkanej po pierwszych 6 miesiącach.

Chusta elastyczna sprawdziła się u nas idealnie do usypiania Lilianki oraz wtedy kiedy muszę jednocześnie np. wyprawić do szkoły synka, córkę do przedszkola i w tym samym czasie Lila chce być blisko mnie. Jest idealna też podczas wizyt/odwiedzin. W ten weekend udało nam się wspólnie pójść na trzy godzinne spotkanie rodzinne, które Lilianka (4 tygodnie) przespała w chuście a ja spędziłam na miłej rozmowie. Polecamy jako element wyprawki.

Szczególnie polecamy:

 

Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2015

Polecane

Analizujemy zanonimizowane informacje naszych użytkowników, aby np. lepiej dopasować zawartość strony do Twoich potrzeb. Strona ta korzysta również z plików cookie, aby analizować ruch na stronie. Możesz określić warunki przechowania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce. Więcej przeczytasz w naszych Zasadach przetwarzania danych W Zasadach przetwarzania danych zapoznasz się również z informacją dotyczącą administratora danych osobowych zbieranych przy korzystaniu z niniejszego portalu, zasadach ich przetwarzania oraz przysługujących w związku z tym prawach osoby, której dane dotyczą.
Close
pixel