Darmowa dostawa od 150,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Czym zająć dziecko w podróży? Sprawdź jak przygotować dziecko do podróży!

2023-01-11
Czym zająć dziecko w podróży? Sprawdź jak przygotować dziecko do podróży!

Podróżowanie z dzieckiem może być trudnym zadaniem, ale przy odpowiednim przygotowaniu i planowaniu wcale takie nie musi być. Od spakowania najpotrzebniejszych rzeczy po zapewnienie dziecku komfortu podczas podróży — istnieje wiele kroków, które możesz podjąć, aby wszyscy byli zadowoleni z podróży. Dzięki tym wskazówkom podróż dziecka będzie przyjemna, a wszyscy będą mogli wrócić do domu ze swoimi wspomnieniami i historiami np. z wakacji.

Wskazówki dotyczące pakowania

Pakując się na wyjazd z dzieckiem, należy dokładnie przemyśleć, czego będzie ono potrzebować. Nie zapomnij o rzeczach, na których polegają w swoim codziennym życiu, takich jak mleko i pieluchy, a także o lekach, które przyjmują. Należy również pamiętać, że małe dzieci potrzebują dużo odpoczynku i dobrze jest zabrać ze sobą wygodną poduszkę/kocyk, lampkę nocną, a nawet urządzenie dźwiękowe. 

Podczas podróży z małym dzieckiem ważne jest, aby zabrać ze sobą przedmioty, które zapewnią komfort i bezpieczeństwo. Znajome zabawki i koce mogą uspokajać i zmniejszać niepokój, podczas gdy książki, muzyka i filmy mogą zabierać uwagę starszych dzieci. Aby uniknąć konieczności noszenia ciężkiego bagażu, wybierz lekkie przedmioty, takie jak miękka poduszka podróżna lub koc, który można łatwo złożyć. Rozważ także zabranie ze sobą takich przedmiotów, jak tablet z zainstalowanymi aplikacjami lub załadowanymi kreskówkami, które Twoje dziecko może oglądać w drodze.

Poznaj miejsce docelowe i zaplanuj transport

Będąc z dzieckiem w podróży, nic nie może zrujnować jej szybciej niż brak przygotowania, więc upewnij się, że znasz zasady obowiązujące w miejscu, w którym podróżujesz. Podróże krajowe i międzynarodowe mają różne przepisy, więc upewnij się, że rozumiesz specyfikę obu. Na przykład, jeśli podróżujesz za granicę, dowiedz się, jakich dokumentów potrzebujesz dla swojego dziecka. Kontrole bezpieczeństwa są często konieczne na lotniskach, a powiadomienie linii lotniczych o dziecku podczas dokonywania rezerwacji może pomóc w usprawnieniu tego procesu.

Czym zająć dziecko w drodze

Niezależnie od tego, czy jest to samochód, czy samolot, dzieci muszą być przygotowane przed wyruszeniem w trasę. Zatem czym zająć dziecko w podróży? Największą troską jest zwykle wygoda - upewnij się, że dziecku jest wygodnie, sprawdzając temperaturę jego siedziska lub koca. Pakowanie przekąsek dla Twojego malucha zapewni mu również coś do zabawy podczas podróży, co pomoże, jeśli stanie się marudny lub głodny. 

Kreatywne zajęcia mogą pomóc w utrzymaniu aktywności i zaangażowania umysłu dziecka podczas długich podróży. Możesz dać mu książeczkę do kolorowania i kredki, a jeśli wolisz alternatywę bez bałaganu, możesz stworzyć podróżny zestaw artystyczny z:

  • naklejkami wielokrotnego użytku
  • stemplami
  • innymi materiałami interaktywnymi

Jeśli chcesz czegoś bardziej praktycznego, podróżne zestawy origami będą świetną zabawą dla małych dzieci. Podróż z rocznym dzieckiem lub mniejszym będzie wymagała jego ulubionych zabawek, przy których czuje się pewnie.

Zajęcia w czasie podróży mogą pomóc zabić czas między miejscami docelowymi i zapewnić rozrywkę Twojemu maluchowi, gdy jest w foteliku samochodowym lub wózku. Zabawki, takie jak klocki i plastikowe zwierzęta, idealnie nadają się do zabawy w ruchu, a piaskownice i piasek kinetyczny to świetna opcja na przystanki na świeżym powietrzu. Gadżety na podróż z dzieckiem powinny być zatem dobrane pod kątem jego wieku oraz trasy i rodzaju transportu.

Podsumowanie

Podróżowanie z dzieckiem może być wymagające, jeśli pewne rzeczy zostaną przeoczone, ale przy odpowiednim przygotowaniu i zaplanowaniu z pewnością podróż taka może być wygodnym i przyjemnym doświadczeniem! Pamiętaj o tych wskazówkach, gdy wybierasz się na kolejną rodzinną przygodę, aby zapewnić udaną podróż wszystkim — w tym Twojemu dziecku! 

Inspiracją w przygotowaniu dziecka do podróży i zapewnienia mu odpowiedniego zajęcia może być przejrzenie sklepu Ekomaluch — a zwłaszcza sekcji z zabawkami. To renomowana marka na rynku która w swojej ofercie posiada wiele jakościowych produktów dla dzieci.

Sekcja FAQ

Jak przygotować dziecko do podróży?

Chcąc przygotować dziecko do podróży, powinniśmy przede wszystkim zadbać o jego dokumenty, leki, jedzenie, a także ulubione przedmioty takie jak ubrania, poduszka czy kocyk w którym będzie podróżowało komfortowo i bezpiecznie.

Czym zająć dziecko w podróży?

Istnieje wiele opcji, aby zająć dziecko w podróży. Możemy zabrać ze sobą książeczki, bajki na tablecie, a także papierowe gadżety oraz interaktywne zabawki plastikowe. Możemy również grać z dzieckiem w gry w trakcie podróży lub opowiadać mu bajkę. Pamiętaj, aby dobrać zabawki i zajęcia dziecku do jego wieku, długości trasy, a także typu transportu!

Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2023

Polecane

pixel