Darmowa dostawa od 150,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Eko Party

2021-10-20
Eko Party

Jak być Eko podczas urodzinowych imprez? 

Imprezy mają to do siebie, że często są one pretekstem, aby sobie ten jeden raz odpuścić pewne postanowienia. Dotyczy to głównie niezdrowego jedzenia, napoi alkoholowych i higieny snu. Ciężko nie skusić się na jeszcze jeden kawałek pizzy, na jeszcze trochę urodzinowego tortu, kolejną garść precelków i jeszcze jeden, ale już ostatni kubeczek gazowanego, słodzonego napoju. Dotyczy to zarówno dorosłych jak i dzieci, a dziecięce urodziny szczególnie obfitują w żelki, czekolady, słone przekąski, ciastka, cukierki, batoniki i wysoko słodzone napoje. Ne zapominajmy o dużych ilościach plastiku, który pojawia się nie wiadomo skąd. Zupełnie podobnie, jak z postanowieniem zdrowego odżywiania, może być z postanowieniem bycia ekologicznym. Wesoła i luźna atmosfera sprzyjają niekoniecznie zdrowym i ekologicznym wyborom, bo przecież “wszyscy tak robią”. Decydujemy, się bezmyślnie na kolejne gadżety, bajery, papierki, opakowania, torebki, kubeczki, ozdoby... Jak więc pozostać wiernym swoim ekologicznym postanowieniom? Czy możemy coś zrobić, aby organizowane przyjęcia urodzinowe sprawiały przyjemność uczestnikom, a jednocześnie nie sprawiały problemów środowisku?  

Małe zmiany, razem dają duże rezultaty 

Każdy kto próbował kiedykolwiek wprowadzić w życie nowe, zdrowe nawyki dobrze wie, że trzeba to robić małymi kroczkami. Skrupulatne, sumienne dokonywanie co raz lepszych decyzji z czasem staje się nawykiem, czymś zupełnie normalnym. Tak samo może być podczas organizowania imprezy urodzinowej swojego dziecka jak i podczas bycia gośćmi na takim przyjęciu. Oto drobne i te większe zmiany jakie proponuje ekipa EkoMalucha! 

Czy istnieją eko prezenty na urodziny? 

Jak najbardziej tak! Jeśli zdecydujemy się, aby wybrać eko prezent dla dziecka, warto zwrócić uwagę na kilka aspektów. Przede wszystkim, z jakiego materiału wykonana jest zabawka. Czy jest ona plastikowa, drewniana a może silikonowa? Czy zabawka jest wykonana trwale i solidnie? Jaki wpływ na środowisko miała produkcja takiej zabawki? W co zabawka jest zapakowana? Czy zabawka będzie służyć przez wiele lat czy po użyciu nadaje się tylko do wyrzucenia? 

Wszystko to jest bardzo istotne, jeśli zależy nam, aby podarować eko prezent dla dziecka. Starajmy się wybierać zabawki drewniane lub wykonane z bezpiecznych dla środowiska tworzyw. Wybierajmy takie zabawki, które są wielofunkcyjne. Eko zabawka to taka, która może być wykorzystywana do zabawy wielokrotnie, przez nawet wiele lat. Dobrze, dlatego jest decydować się na klasyczne, ponad czasowe rozwiązania zabawkowe. Wybierajmy zabawki marek i producentów, którym rzeczywiście zależy na przyszłości naszej planety. 

Jeśli chcesz być bardziej eko, zwróć uwagę nie tylko na sam prezent, ale też na dodatkowe opakowanie, jak kolorowy papier czy torebki prezentowy. Warto zastanowić się czy ta kolejna porcja papieru i plastiku rzeczywiście jest taka potrzebna. Zachęcamy do używania torebek wielorazowo a nie wyrzucania ich zaraz po rozpakowaniu prezentu. 

Zdrowe przekąski na imprezę 

Zdrowe słodycze i słone wcale nie muszą odbiegać smakiem od tych “niezdrowych”. Jeśli na stole będą znajdowały się zdrowe przekąski dla dzieci, nie będą miały wyjścia-będą po nie sięgać. Eko żelki, liofilizowane owoce, zdrowe chrupki i inne eko słodycze- będziesz zdzwiony jak bardzo one mogą posmakować dzieciom! Dziecko nauczone zdrowszych wyborów po jakimś czasie samo będzie upominało się o zdrowe przekąski, nie tylko na imprezie. Zachęcamy oczywiście do podjęcia próby samodzielnego przygotowania zdrowego jedzenia. Pamiętajmy, że nawet domowe “niezdrowe” jedzenie nadal jest zdrowsze niż te ze sklepu. Trochę gotowych przekąsek trochę tych domowych i bez problemu przygotujesz zdrowy i eko bufet na urodziny swojego dziecka.  

 

Mniej plastiku! 

Gdzie impreza tam jedzenie, a tam naczynia i opakowania, czyli masa szkodliwego plastiku. 

Obecnie już wszędzie obowiązują ekologiczne słomki jednorazowe wykonane z papieru, polecamy także ekologiczne słomki wielorazowe silikonowe. Zachęcamy także do korzystania z biodegradowalnych naczyń jednorazowych, jednocześnie przypominamy, że klasyczne wielorazowe naczynia jakie znajdują się w szafkach są zawsze najbardziej ekologicznym wyborem.