Ferie z maluchem. 5 akcesoriów, które warto zabrać na wyjazd

2019-01-29
Ferie z maluchem. 5 akcesoriów, które warto zabrać na wyjazdTemat zimowych wakacji z małym dzieckiem to dla wielu rodziców kwestia budząca wiele wątpliwości. W takich sytuacjach pojawia się mnóstwo obaw, a mroźne powietrze i zmiana klimatu wydaje się być największym przeciwwskazaniem do takiego wyjazdu. Czy słusznie? Otóż nie! Wystarczy odpowiednie przygotowanie!

Pozytywne aspekty związane ze zmianą klimatu
Jeżeli Twoja pociecha skończyła już pół roku i z ręką na sercu możesz przyznać, że maluch cieszy się zdrowiem, to nic nie stoi na przeszkodzie, by zacząć planować Wasz rodzinny wyjazd w góry. Z naukowego punku widzenia, zmiana klimatu zimą okazuje się znakomitym zastrzykiem energii, a ponadto pozytywnie wpływa na odporność, kondycję oraz apetyt dziecka. Takie wyjazdy polecane są szczególnie dzieciom, które borykają się z anemią oraz infekcjami dróg oddechowych. Aby wszystko poszło jednak zgodnie z planem, poza codziennymi akcesoriami warto zaopatrzyć się w:
·         Krem ochronny na zimę
·         Organiczny balsam ułatwiający oddychanie
·         Ciepły śpiworek
·         Ciekawą układankę edukacyjną
·         Szczery uśmiech

Mróz nie taki straszny, czyli krem na zimę dla najmłodszychPierwszym z akcesoriów, który powinien się znaleźć w torebce każdej mamy podczas takiego wyjazdu, jest bez wątpienia krem ochronny na zimę, który doskonale się sprawdzi nawet w ekstremalnych warunkach. W tym przypadku szczególnie polecamy Momme zimowy krem do zadań specjalnych. Ten ekologiczny produkt, skutecznie ochroni i odżywi delikatną skórę malucha podczas najchłodniejszych i najbardziej wietrznych dni w roku. Z taką bronią spacer w mroźnie dni wcale nie będzie taki straszny!

Na przekór przeziębieniu, czyli balsam ułatwiający oddychanie

Wybierając się na ferie z maluchem, warto zabezpieczyć się również w akcesoria, które uchronią naszą pociechę przed zachorowaniem. Znakomitą pomocą okaże się tutaj delikatny balsam ułatwiający oddychanie. Balsam ten sprawdzi się doskonale w sytuacji, gdy zauważysz pierwsze objawy przeziębienia u swojego dziecka, o które zimą wcale nie tak trudno. Wystarczy nanieść jego niewielką ilość na klatkę piersiową swojej pociechy i delikatnie rozsmarować. Preparat ten w naturalny i bezpieczny sposób udrożni drogi oddechowe Twojego malucha, dzięki czemu spokojnie będziecie mogli kontynuować zimowe szaleństwo.

W trosce o utrzymanie ciepła, czyli śpiworek dla najmłodszych