Darmowa dostawa od 150,00 zł

Jakie książki i poradniki dla dorosłych pomogą zrozumieć, jak być lepszym rodzicem i wychowywać dzieci?

2023-05-25

Bycie rodzicem, to odpowiedzialna, niepowtarzalna rola i życiowe zadanie, które wymaga od nas ogromnego zaangażowania oraz poświęcenia dużej ilości czasu naszemu dziecku. Wiele dorosłych osób, długo zastanawia się nad tym, czy są do tego przygotowani i czy będą w stanie spełnić wymagania, jakie związane są z byciem dobrym, wyrozumiałym, tolerancyjnym oraz kochanym i uwielbianym przez swoje dzieci rodzicem.

Co może nam pomóc stać się idealnym rodzicem?

Nie jednoznaczna odpowiedź na pytanie, co należy dokładnie zrobić aby stać się lepszym rodzicem i dobrze wychować swoje dzieci. Istnieje za to wiele wskazówek oraz sprawdzających się w wielu przypadkach mechanizmów działania i zasad postępowania, które mogą nam pomóc osiągnąć ten cel.  Aby móc się z nimi zapoznać i posiądź wiedzę na ten temat, warto jest zajrzeć do działu z książkami i poradnikami dla dorosłych w sklepie Ekomaluch.pl. Znajdziecie ją państwo pod linkiem https://www.ekomaluch.pl/zul_m_Ksiazki_Poradniki-dla-doroslych-2661.html

Na czym polega dziecko? Książki i poradniki dla początkujących rodziców.

Jeśli dopiero spodziewacie się dziecka, macie je w planach lub jesteście świeżo upieczonymi rodzicami, na pewno warto, abyście się zapoznali z takimi pozycjami z kategorii poradniki dla dorosłych, jak:

1. “Dziecko od A do Z. Co nauka mówi na temat twoich rodzicielskich dylematów” Tina Payne Bryson, rok wydania drugiego 2023, Wydawnictwo Mamania. Autorka odpowiada w książce na pytania, które nurtują wszystkich rodziców, którzy próbują połapać się w tym jak sprostać podstawowym potrzebom oraz codziennym wymaganiom, dopiero co narodzonego potomka. 

 2. “Wild Child czyli naturalny rozwój dziecka. Wychowanie zorientowane na więzi i potrzeby.” Eliane Retz, rok wydania 2022, Wydawnictwo Natuli. Poradnik ten, na pewno okaże się potrzebny wszystkim tym rodzicom, którym zależy na prawidłowym kształtowaniu więzi, relacji wspartych na bliskości i miłości z dzieckiem w wieku od 2 do 6 roku życia. 

3. “Dlaczego nikt mi tego nie powiedział? Przewodnik dla przyszłych rodziców”. Natalia Hailes, Ash Spivak, rok wydania 2021, Wydawnictwo Mamania. Ta książka przyda się jeśli wasze dziecko ma się pojawić lad dzień i niecierpliwie wyczekujecie tego momentu. Jej lektura na pewno skróci czas waszego wyczekiwania i przy okazji podpowie wam, jak się do tego dobrze przygotować, tak abyście uniknęli popełnienia błędu.   

 Jak stworzyć prawidłowo funkcjonującą i dobrze rozwijającą się rodzinę? Poradniki na temat relacji, emocji oraz więzi międzyludzkich. 

Jeżeli natomiast, bardziej interesuje was to w jaki sposób moglibyście sprawić, aby wasza rodzina funkcjonowała w sposób prawidłowy, a wszyscy jej członkowie byli w pełni szczęśliwi i mogli się bez żadnych ograniczeń rozwijać, to warto abyście sięgnęli po takie poradniki psychologiczne w sklepie Ekomaluch, jak:

1. “Dobra relacja. Skrzynka z narzędziami dla współczesnej rodziny”. Małgorzata Musiał, rok wydania 2017, Wydawnictwo Mamania. Autorka poradnika jest pedagogiem, mamą trójki dzieci oraz prowadzi popularnego bloga, zatytułowanego “Dobra relacja”. Książka wprowadza nas we współczesny świat pełen wyzwań i udziela porad jak sobie z nimi umiejętnie poradzić nic przy tym nie tracąc na łączących nas rodzinnych więziach.  

2. “Konflikty w rodzinie”. Katarzyna Dworaczyk, rok wydania 2021, Wydawnictwo Natuli. Efektywna komunikacja, skuteczne rozwiązywanie sporów i rozumienie tego w jaki sposób odróżnić dyskusję od kłótni, mogą być trudne nie tylko dla dzieci, ale tych z państwa, którzy dobrze zdążyli już poznać otaczający nas świat oraz charakterystyczną dla niego rzeczywistość.  

3. “Dzieciństwo rodziców. Jak nie tylko dorosnąć ale także dojrzeć”. Shai Orr, rok wydania 2022, Wydawnictwo Natuli. Lektura tego poradnika może nam uświadomić, że do tego, aby być dobrym rodzicem, niezbędne są nie tylko troska, miłość i opieka nad swoimi dziećmi, ale przede wszystkim, osiągnięcie własnej, emocjonalnej dojrzałości. Książka ta jest przeznaczona dla rodziców, którzy rozumieją, że lepsze i głębsze poznanie samego siebie, stanowi właściwy kierunek na drodze indywidualnego rozwoju naszego dziecka.    

W sklepie Ekomaluch, znajdziecie państwo również szereg książek, związanych z mniej powszechnymi aspektami funkcjonowania każdej rodziny oraz wieloma, innymi charakterystycznymi dla niej zagadnieniami, takimi jak logopedia, ADHD, rozwój seksualny, pielęgnacja dzieci, karmienie piersią i ojcostwo. Na pewno warto jest zajrzeć na półkę z książkami i poradnikami dla dorosłych, aby sprawdzić czy nie znajdziemy tam czegoś, co i nam ułatwi rozwiązać problem, z którym się aktualnie spotkaliśmy.

Pokaż więcej wpisów z Maj 2023
Analizujemy zanonimizowane informacje naszych użytkowników, aby np. lepiej dopasować zawartość strony do Twoich potrzeb. Strona ta korzysta również z plików cookie, aby analizować ruch na stronie. Możesz określić warunki przechowania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce. Więcej przeczytasz w naszych Zasadach przetwarzania danych W Zasadach przetwarzania danych zapoznasz się również z informacją dotyczącą administratora danych osobowych zbieranych przy korzystaniu z niniejszego portalu, zasadach ich przetwarzania oraz przysługujących w związku z tym prawach osoby, której dane dotyczą.
Close
pixel