Darmowa dostawa od 150,00 zł

Prezent dla noworodka

2016-10-18
Prezent dla noworodka

Pierwsze odwiedziny noworodka wiążą się z koniecznością kupienia odpowiedniego upominku. Najlepszym i najbardziej uniwersalnym prezentem okaże się zabawka, oczywiście dostosowana do wieku dziecka. Podczas zakupów nie można kierować się jedynie estetyką wybranych produktów – najważniejsze jest, aby upominek dla noworodka był w stu procentach bezpieczny dla maluszka i został wykonany na bazie nietoksycznych tworzyw. Warto skusić się na zabawki, które jednocześnie pobudzą zmysł wzroku, czucia czy słuchu, ponieważ mają one zbawienny wpływ na rozwój maluszka.

 

Stymulujące zabawki dla noworodków

 

Wbrew pozorom, interaktywne zabawki nie są dedykowane wyłącznie starszym niemowlętom – wiele ciekawych propozycji można znaleźć także dla noworodków. Przykładem może być chociażby szumiący miś, który jest wyposażony w urządzenie emitujące dźwięk podobny do suszarki. Taki upominek dla noworodka jest strzałem w dziesiątkę, ponieważ świetnie uspokaja maluszka. Specyficzny szum przypomina mu dźwięki, jakie otaczały go w brzuchu mamy. Jednocześnie miś jest bardzo atrakcyjny wizualnie, ponieważ został uszyty z różnokolorowych materiałów. Na szczególną uwagę zasługują czarno-białe wzory - na początkowym etapie rozwoju właśnie te kolory są widoczne dla maluszka. Zabawki dla noworodków mogą mieć także charakter multisensoryczny. Najlepszym przykładem takich produktów są książeczki-pacynki, które wspaniale stymulują zmysły wzroku, słuchu i dotyku. Kartkami książki są różne tekstury, dodatkowo emitujące rozmaite dźwięki. Ważne jest, aby ten niebanalny upominek dla noworodka był wykonany na bazie naturalnych, przyjaznych dla dziecka tworzyw. Ciekawą propozycją są także bawełniano-drewniane chwytaki. Z ich pomocą można zadbać o rozwój motoryczny maluszka.

 

Uniwersalne prezenty dla noworodków – gryzaki i grzechotki

 

Najpopularniejszymi prezentami dla noworodków są grzechotki i gryzaki. Jeśli jesteśmy zainteresowani takim zakupem, musimy dokładnie sprawdzić tworzywo, z jakiego zostały wykonane. Doskonałym wyborem okażą się ekologiczne grzechotki dla niemowląt, wyprodukowane na przykład na bazie bioplastiku. Takie zabawki pomagają w rozwijaniu spostrzegawczości, a także uczą dziecko związków przyczynowo-skutkowych. Prezenty dla noworodków muszą być dostosowane do ich potrzeb, a pod tym kątem warto wyróżnić gryzaki. Na szczególną uwagę zasługują antyalergiczne i ekologiczne modele, którym jednocześnie nie można odmówić atrakcyjności. Kolorowe gryzaki o nietypowym kształcie wspaniale pobudzają zmysły dziecka, a dodatkowo okażą się niezastąpione, gdy u maluszka zaczną wyrzynać się ząbki.

 

 

Współczesne zabawki dla noworodków są produkowane w taki sposób, aby jak najlepiej wspomagały rozwój maluszka. Warto postawić na propozycje o jak najwyższej jakości, stworzone na bazie bezpiecznych materiałów, takich jak bawełna czy bioplastik pozyskiwany z odnawialnych zasobów roślinnych. Ekologiczne akcesoria dla noworodków są jednocześnie bardzo atrakcyjne, dlatego szybko stają się towarzyszami pierwszych dziecięcych zabaw.

Pokaż więcej wpisów z Październik 2016

Polecane

Analizujemy zanonimizowane informacje naszych użytkowników, aby np. lepiej dopasować zawartość strony do Twoich potrzeb. Strona ta korzysta również z plików cookie, aby analizować ruch na stronie. Możesz określić warunki przechowania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce. Więcej przeczytasz w naszych Zasadach przetwarzania danych W Zasadach przetwarzania danych zapoznasz się również z informacją dotyczącą administratora danych osobowych zbieranych przy korzystaniu z niniejszego portalu, zasadach ich przetwarzania oraz przysługujących w związku z tym prawach osoby, której dane dotyczą.
Close
pixel