Darmowa dostawa od 150,00 zł

Prezent dla noworodka

2016-10-18
Prezent dla noworodka

Jak wybrać pierwszą zabawkę na prezent?

Współcześnie producenci oferują szeroki wybór jeśli chodzi zabawki dla noworodków. Dlatego też zdecydowanie się na coś konkretnego może wydawać się przytłaczające, kiedy widzi się różnorodność kolorów, wzorów i materiałów. Jak wybrać upominek dla noworodka? Na co zwrócić uwagę? O czym pamiętać? Z chęcią pomożemy Tobie, aby znaleźć ten idealny prezent dla niemowlaka!


Garść najważniejszych faktów i porad

Najistotniejsze jest to, aby zabawka dla noworodka była bezpieczna! Zarówno pierwsza zabawka jak i te wszystkie późniejsze. Kwestia estetyczna pozostaje kwestią estetyczną, która raczej nie ma większego znaczenia w oczach małego dziecka. Oczywiście do sprzedaży nie mogą wejść zabawki 0+, które mogłyby zrobić krzywdę maluszkowi-jednakże nadal możemy zdecydować na bardziej naturalne, na bardziej bezpieczne alternatywy. Jakie materiały wziąć pod uwagę podczas szukania gryzaka czy grzechotki dla noworodka?

1. Kauczuk naturalny.
2. Drewno.
3. Tworzywo silikonowe.
4. Bioplastik.

Każdy z tych materiałów ma oczywiście inne właściwości, możliwości oraz inną prezencję w efekcie końcowym. Warto pamiętać, że nie każdy bezpieczny materiał jest naturalny i nie każdy naturalny materiał zawsze będzie bezpieczny.

Koniecznie zobacz naszą krótką recenzję video Gryzaki dla niemowląt, ząbkowanie, jak poradzić sobie z bólem? Ekomaluch poleca

W kategorii prezenty dla noworodków, jeśli chodzi o gryzaki wykonane z różnych materiałów to polecamy:

Nieśmiertelna Żyrafka Spohie, wykonana z naturalnego kauczuku jest świetnym pomysłem na prezent dla noworodka, ze względu na elegancki wygląd samej Żyrafki jak i estetycznego opakowania. Prócz samej klasycznej Żyrafki, francuski producent oferuje między innymi różne gryzakowe wariacje, w tym gryzaki chłodzące oraz piłki sensoryczne.

 

Zabawki dla noworodka wykonane z drewna są szczególnie warte swojej uwagi ze względu na zdolność działania antybakteryjnego oraz aspekt ekologiczny. Z dumą możemy polecić drewniane zabawki dla noworodka takich marek jak Plan Toys i Goki. Jeśli zależy Ci na oryginalności, bezpieczeństwie i aspektach ekologicznych, koniecznie zapoznaj się z ich ofertą.