Darmowa dostawa od 250,00 zł

Prezent na roczek

2016-10-18
Prezent na roczek

Gdy maluszek kończy roczek, warto pomyśleć o zakupie odpowiednich zabawek, które zbawiennie wpłyną na dalszy rozwój dziecka. Idealny upominek powinien być wykonany na bazie wysokojakościowych tworzyw i dopasowany do aktualnych potrzeb malucha. Istotne jest także, aby prezent na roczek był utrzymany w atrakcyjnej kolorystyce – roczne dzieci zwracają szczególną uwagę na estetykę otaczających przedmiotów.

 

Zabawki na roczek – na co warto się zdecydować?

 

Mądrze wybrane zabawki wspaniale wpłyną na rozwój rocznego dziecka – warto wybrać na prezent produkty, dzięki którym maluszek zapozna się ze kształtami i kolorami. Dobrym pomysłem okażą się tak zwane sortery kształtów. Obecnie najpopularniejsze są komplety z efektem dźwiękowym, który dodatkowo uatrakcyjnia całą zabawę. Sortery są niezastąpione w nauce podstawowych form odbywającej się na zasadzie dopasowania figur geometrycznych do właściwych otworów. Innym ciekawym pomysłem na prezent dla rocznego dziecka mogą okazać się zabawki do kąpieli. Oczywiście należy wybrać produkty bezpieczne dla maluszka, nieposiadające ftalanów czy bisfenolu A. Komplet zawierający piłeczki, gumowe klocki, pierścień i zwierzątko z dzwoneczkiem sprawi, że kąpiel będzie dla dziecka czystą przyjemnością. Dodatkowo, różne formy gumiaków zachęcają do aktywnej zabawy i wspomagają rozwój motoryczny. Można się również zdecydować na bardziej oryginalne propozycje, takie jak fontanna z łódeczkami z wbudowaną pompką. Tryskające efekty wodne na pewno przykują uwagę maluszka, który z przyjemnością będzie oddawał się budowaniu wodnych konstrukcji. Omawiane zabawki na roczek świetnie pobudzają dziecięcą wyobraźnię, co jest ich dodatkową zaletą.

 

Prezent na roczek wspomagający rozwój motoryczny

 

Zabawki na roczek mogą być nakierowane przede wszystkim na rozwijanie umiejętności motorycznych maluszka. W tym wieku dzieci często stawiają swoje pierwsze, niepewne kroki – warto im to nieco ułatwić, również w trosce o ich bezpieczeństwo. Stabilny chodzik to świetny pomysł na prezent dla rocznego dziecka. Dla maluszka będzie on przede wszystkim wytrzymałym podparciem, ale nie musi ograniczać się tylko do tej funkcji. Najlepiej zdecydować się na chodzik w postaci wózka, w którym maluch będzie mógł przewozić swoje ulubione zabawki. Tego typu pojazdy są nie tylko atrakcyjne, ale i bezpieczne dla dziecka – warto upewnić się, czy wybrany model został wykonany na bazie naturalnych materiałów. Inną propozycją wspomagającą rozwój ruchowy maluszka są zwierzątka do ciągnięcia. Niepozorne zabawki na sznurku skutecznie wspomagają koordynację ruchową i są niezastąpione w ćwiczeniach równowagi. To doskonały prezent na roczek, dostosowany do aktualnego rozwoju dziecka.

 

Na koniec warto podkreślić, że prezent dla rocznego dziecka powinien sprawdzić się także na kolejnych etapach rozwoju. Dobrym wyborem będą produkty zalecane od 12 miesięcy do trzeciego roku życia. Szczególnie godne polecenia są zabawki wspomagające kształtowanie się najważniejszych umiejętności, takich jak koordynacja ruchowa. Warto także zdecydować się na propozycje, które mają wpływ również na rozwój psychiczny maluszka i są niezastąpione w pobudzaniu dziecięcej wyobraźni.

Pokaż więcej wpisów z Październik 2016
Analizujemy zanonimizowane informacje naszych użytkowników, aby np. lepiej dopasować zawartość strony do Twoich potrzeb. Strona ta korzysta również z plików cookie, aby analizować ruch na stronie. Możesz określić warunki przechowania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce. Więcej przeczytasz w naszych Zasadach przetwarzania danych W Zasadach przetwarzania danych zapoznasz się również z informacją dotyczącą administratora danych osobowych zbieranych przy korzystaniu z niniejszego portalu, zasadach ich przetwarzania oraz przysługujących w związku z tym prawach osoby, której dane dotyczą.
Close
pixel