Darmowa dostawa od 150,00 zł

Prezenty dla dwulatka

2016-11-21
Prezenty dla dwulatka

Prezenty dla dzieci zawsze powinny być dostosowane do ich wieku i tym samym – do konkretnego etapu rozwoju. Na szczęście producenci zabawek umieszczają na swoich produktach informację o ograniczeniach wiekowych, dzięki czemu z łatwością można znaleźć odpowiednie propozycje. W przypadku dwuletnich maluchów ważne jest, aby podarowany upominek przypadł im do gustu – dzieci w tym wieku zwracają uwagę przede wszystkim na estetykę otaczających je przedmiotów. Najlepszym rozwiązaniem okażą się prezenty dla dwulatków łączące przyjemne z pożytecznym, które nie tylko bawią, ale także wspomagają rozwój maluszka. Ekomaluch jak zawsze stawia na zabawki drewniane, które są bezpiecznym wyborem zarówno dla dziecka jak i rodzica. Dwuletniemu dziecku można już powoli wprowadzać co raz bardziej skomplikowane zabawki, które będą ćwiczyć koordynację ruchową oraz zdolności manualne. 

Prezent na Dzień Dziecka dla 2 latki to rzecz konieczna! Od dziadków dwulatki najchętniej dostają misie lub lale. Praktyczny prezent dla dwulatki, który starczy na długo to na pewno wózek i łóżeczko dla lal i przytulanek. Również prezent dla dwulatki na urodziny nie będzie trudnym wyborem. Pierwszy rowerek od Puky, najmniejsza biegówka już dla dwulatka spodoba się każdej młodej cyklistce!

Must have na prezent dla dwulatka chłopca to oczywiście pierwsze autka. Dwuletniego chłopca prezent dla dwulatka ucieszą też zabawki do kąpieli.

Zabawki dla dwulatka - ekologiczne puzzle 

Puzzle są jednym z lepszych prezentów dla dziecka, ponieważ świetnie rozwijają logiczne myślenie. W przypadku dwulatków szczególnie istotny jest pozytywny wpływ na koordynację ręka-oko. Warto zwrócić uwagę na propozycje ekologiczne, wykonane na bazie naturalnych tworzyw. Prezent dla dwulatka w formie kolorowych puzzli z bambusa na pewno będzie doskonałym wyborem i jednocześnie wprowadzi maluszka w świat logicznych układanek. Dla dzieci w tym wieku optymalnym rozwiązaniem będą produkty składające się zaledwie z paru elementów, które pociecha z łatwością chwyci do rączek. 

Alternatywnymi puzzlami mogą być trójwymiarowe układanko-wbijaki, które są świetnym treningiem przestrzennego i logicznego myślenia. Formą puzzli są także różnego rodzaju sortery, które wstępnie zapoznają i oswajają dziecko z kształtami geometrycznymi.  

  

Zręcznościowe prezenty dla dwulatków 

Świetną propozycją dla dwulatków są gry zręcznościowe, dostosowane do aktualnego rozwoju dziecka. Warto zwrócić uwagę na przykład na zestaw do wędkowania, który na pewno na dłużej przykuje uwagę dwuletniego szkraba. Zabawka okaże się niezastąpiona w ćwiczeniu koncentracji i cierpliwości. Wszystkie elementy zostały projektowane z myślą o małych rączkach szkraba, dzięki czemu maluszek na pewno nie będzie miał problemów ze złowieniem rybek. Dodatkowo do samej zabawy może zaprosić rodzica, rodzeństwo czy rówieśnika, nauczy to dziecko współzawodnictwa oraz wygrywania jak i przegrywania. 

  

Prezent dla dwulatka - zabawki motoryczne 

Zabawki dla dwulatka mogą skupiać się przede wszystkim na wspomaganiu rozwoju motorycznego dziecka. W tym wieku maluszek wciąż ma problemy z utrzymaniem równowagi i zachowaniem właściwej koordynacji ruchowej. Dlatego znakomitym pomysłem na upominek okażą się drewniane zwierzątka do ciągnięcia. Kolorowi towarzysze sprawdzą się nie tylko podczas zabaw w domu, ale także na spacerze. Najlepiej zdecydować się na produkty ekologiczne, objęte certyfikatem FSC, które są najbezpieczniejsze dla maluszka.