Darmowa dostawa od 150,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Różnorodne sposoby wykorzystania drutów i włóczki jako narzędzi kreatywności i relaksu, nie tylko dorosłych

2023-05-25
Różnorodne sposoby wykorzystania drutów i włóczki jako narzędzi kreatywności i relaksu, nie tylko dorosłych

Szydełkowanie, choć najpopularniejszy, to nie jedyny sposób na wykorzystanie włóczki, to samo tyczy się drutów, które mogą być wykorzystane w równie kreatywny sposób. Mało który rodzic wie, że można nauczyć tworzyć rzeczy z drutów czy włóczki już kilkuletnie dziecko. Ważne jest z pewnością zaciekawienie młodszej osoby tym sposobem spędzania wolnego czasu. Warto postawić na kreatywność, dzięki czemu nawet dzieci mogą w bardzo przyjemny sposób tworzyć różne ciekawe rzeczy, a wystarczy zwykła włóczka i druty.

Co ciekawego można stworzyć z włóczki?

Włóczkę można wykorzystać na wiele różnych sposobów. Najpopulaniejszym jest stworzenie odzieży oraz różnych akcesoriów. Mogą to być także ubranka dla dzieci. Popularnością cieszą się na przykład ręcznie wykonane pantofelki oraz skarpetki dziecięce. Potrzebna jednak do ich wykonania jest włóczka bardzo delikatna i miękka. Włóczka do szydełkowania nada się na stworzenia ładnych zdobień, takich jak na przykład kwiatki, które dodać można do topów, bluzek, swetrów, a nawet torebek. Zdecydowanie najlepiej pasować będzie do tego typu robótek włóczka bawełniana. Można także pokusić się o zrobienie ozdoby do włosów, tak bardzo popularnej w latach 90. ubiegłego wieku. Jest to jeden z najłatwiejszych sposobów na zagospodarowanie pozostałych włóczek. Takie ozdoby z pewnością dodadzą stylizacji ładnego uzupełnienia. Włóczka, której materiałem jest wełna, świetnie nada się do stworzenia swetrów, szalików, rękawiczek, kominów na szyję czy innych akcesoriów.

Pamiętajmy, że włóczki nie służą tylko do dziergania. Może ona mieć także działanie poprawiające kreatywność i zdolności manualne, nie tylko u dorosłych. Dzieciom do zabawy niewiele potrzeba, a włóczka idealnie posłuży jako pomysłowa zabawa dla dziecka. Po prostu puść wodzę fantazji. Jednym z pomysłów może być wyplatanka, a wyplatać można wszystko: zwierzęta, rzeczy, kwiatki, twarze. Najlepiej jeśli będzie to zainteresowanie dziecka. Przykładem może być koń, któremu razem z dzieckiem możemy wypleść grzywę. Przydadzą się:

  • gruba kolorowa włóczka,

  • karton A4,

  • nożyczki,

  • linijka,

  • dziurkacz,

  • flamastry,

  • nożyczki.

Wykonanie jest bardzo proste. Narysujmy kształt głowy konia na kartonie, a następnie ją wytnijmy. Następnie zrób otwory dziurkaczem wzdłuż grzbietu, utnijmy kolorowe kawałki włóczki, złóżmy je na pół i po trzy przełóżmy przez jeden otwór. Zróbmy tak z każdą dziurką, a następnie dorysujmy koniowi oczy, zęby oraz resztę. To świetna zabawa kształtująca u dziecka kreatywność.

Podobnie można zrobić z papierowym talerzykiem zamiast kartonu. Wystarczy narysować na nim twarz oraz przekuć go po jednej stronie. Następnie przełożyć pociętą włóczkę przez otwory na kształt włosów. Razem z dzieckiem możemy zrobić w taki sposób twarz jaką tylko chcemy. Czy to będzie twarz dziecka, rodzica, kolegi, wszystko zależy tylko od wyobraźni oraz chęci dziecka. Tak jednak widać, że włóczka może zapewnić godziny niekończących się kreatywnych zabaw, które z pewnością będą miały pozytywne efekty w dalszym rozwoju.

Druty do dziergania dla początkujących - jakie wybrać?

Na rynku istnieje wiele rodzajów drutów do dziergania. Posiadają one różną długość, średnicę czy kształt końcówki roboczej. Niektóre druty posiadają także na swoich końcach linkę łączącą lub bezpieczniki. Najlepszym rozwiązaniem dla osób zaczynających dzierganie będą druty posiadające jedną końcówkę roboczą o spiczastym rodzaju oraz zabezpieczenie na drugiej. Na drutach dziergać można wiele rzeczy, ale ważną kwestią jest też wybór przędzy. Może być to wełna, wiskoza lub moher, dzięki czemu początku będą łatwiejsze. Druty różnią się także rodzajem materiału z jakiego zostały zrobione. Najlepsze na początek będą druty drewniane, dzięki swojej lekkości. Trudniejszym zadaniem jest już praca z drutami bambusowymi czy metalowymi. Na początek warto także kupić proste druty, które pomogą opanować podstawy dziergania, a następnie przenieść się na druty na żyłce, dzięki którym praca będzie zdecydowanie efektywniejsza. Takie druty znaleźć można w sklepie Ekomaluch.pl, który oferuje różnego typu sprzęt do szydełkowania dla najmłodszych.

Takie robótki ręczne to idealny pomysł na spędzenie kreatywnie czasu przez dziecko oraz dorosłych. Można się przy tym bardzo dobrze zrelaksować oraz w bardzo łatwy sposób poćwiczyć swoją kreatywność. Specjalne druty dla dzieci są krótsze, a dzięki temu łatwiejsze w użyciu. Kilkuletnie dziecko po chwili będzie mogło zrobić łatwe rzeczy, takie jak szalik czy rękawiczki. To niesamowita frajda dla młodszych osób, że mogą wykonać coś same własnoręcznie, a następnie dumnie je na sobie nosić i pokazywać równieśnikom.

Pokaż więcej wpisów z Maj 2023

Polecane

pixel