Darmowa dostawa od 150,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Seria nosidełek ergonomicznych Tula Free to Grow

2017-08-31
Seria nosidełek ergonomicznych Tula Free to Grow

Tula to znany producent chust, nosideł ergonomicznych, otulaczy i innych akcesoriów dziecięcych, Jego produkty zyskują coraz większe rzesze wiernych fanów, a rodzina produktów Tula stale się powiększa. Kolejnym produktem dołączających do grupy nosideł ergonomicznych tej marki jest Tula Free-to-grow. Poznajmy cechy charakterystyczne tego nosidła i zobaczmy czym różni się od chust i tradycyjnych nosideł.

Jeżeli chodzi o noszenie dzieci, które jeszcze nie siedzą, zawsze polecamy w pierwszej kolejności chusty (tkaną lub elastyczną). Jest to w naszej opinii najlepsze rozwiązanie dla dziecka,. Jeżeli jednak z różnych powodów, rodzic nie może lub nie chce nosić w chuście, to wsród nosidełek obecnie dostępnych Tula Free To Grow powinna być lepszą alternatywą niż np. Tula w wkładka dla niemowlaka. Warto przy wyborze Tuli dla dzieci poniżej 7-8 miesiąca sprawdzać szerokość siedziska. Z naszego doświadczenie wynika, że dla grupy dzieci, siedzisko w Tuli Baby może nadal być za szerokie. Wtedy lepiej jest wybrać nosidełko Free To Grow.

A teraz trochę informacji na temat tego nosidełka.

TULA FREE TO GROW ROŚNIE RAZEM Z DZIECKIEM

Tula Free to grow to nosidło ergonomiczne , które rośnie razem z dzieckiem. Projektanci zadbali o to, by było ono wygodne zarówno dla maluszka o wadze ok. 3,2 kg, jak i starszaka ważącego ok. 20,4 kg. Jest to możliwe dzięki odpowiedniej konstrukcji nosidła, dającego możliwość regulacji szerokości i wysokości panelu. Dobrze dopasowany do wielkości dziecka panel zapewnia mu lepszą pozycję niż nosidełka z szerszym siedziskiem.

 

Jest to dość szczególna cecha tego nosidła ergonomicznego pośród innych, gdyż większość nosideł ergonomicznych ima nieregulowaną szerokość siedziska co powoduje, że kolanka mniejszych dzieci, nie są w odpowiednim miejscu. Z kolei zwykłe nosidła są co prawda oznaczone jako przeznaczone dla najmłodszych, ale po pierwsze pozycja dziecka, które jest w nich noszone jest nieergonomiczna, a poza tym wystarczają one co najwyżej na kilka miesięcy.

NOSZENIE Z PRZODU LUB Z TYŁU

W nosidle Tula Free to grow dziecko można nosić zarówno przed sobą, co szczególnie sprawdza się przy młodszych dzieciach, jak i na plecach. Przy noszeniu z przodu, dziecko zawsze powinno być ułożone brzuszkiem do brzucha mamy, nigdy na odwrót. Tylko w ten sposób możemy bowiem zapewnić prawidłową pozycję maluszka i nie martwić się, że za bardzo obciążamy jego kręgosłup. Jest to ważna cecha, która odróżnia nosidła ergonomiczne od zwyczajnych nosideł, tzw. wisiadełek. Te ostatnie co prawda pozwalają nosić dziecko, ale po pierwsze nie zapewniają mu odpowiedniej do wieku pozycji, a po drugie źle rozkładają ciężar dziecka, co wpływa bardzo niekorzystnie na stawy i kręgosłup malucha.

Jak już wyżej wspomniano, w nosidle Tula Free to grow, można nosić dziecko również na plecach. Taka pozycja jest raczej zalecana dla starszych dzieci, które bardzo interesują się otaczającym światem i są zbyt duże, by nosić je przed sobą. Podobną funkcjonalność zapewniają również chusty, ale zawiązanie chusty na plecach wymaga sporo wprawy i nie każdy rodzic daje sobie z tym radę.

WYGODA UŻYTKOWANIA DLA RODZICA

Doskonały komfort dla malucha i troska o jego zdrowy rozwój są bardzo ważne, ale istotna jest również wygoda użytkowania. To właśnie pod tym względem nosidło Tula Free to grow jest przez wielu zwolenników noszenia wychwalane pod niebiosa. Miękkie i regulowane szelki oraz szeroki pas biodrowy z kieszonką na różności sprawiają, że założenie na siebie nosidła trwa nie więcej niż kilkanaście sekund. Łatwość regulacji ramion i pasa biodrowego sprawia, że bez trudu w nosidle może nosić raz mama, raz tata, nawet jeśli sporo różnią się wzrostem i posturą.

O CZYM JESZCZE WARTO WIEDZIEĆ

Na koniec chcemy jeszcze wspomnieć o kilku ważnych zaletach nosidła Tula Free to grow. Jedną z nich jest łatwość składania i niewielki rozmiar. Dzięki temu nosidło Tula można mieć ze sobą w torebce czy nawet w większej kieszeni. W porównaniu ze standardową chustą tkaną zajmuje ono dużo mniej miejsca i przede wszystkim sporo mniej waży. Zajmuje również mniej miejsca niż tradycyjne nosidełko, którego sztywne elementy nie dają się złożyć i przez to jest trudniejsze w transporcie i przechowywaniu.

Na uwagę zasługuje również tkanina, z której wykonane jest nosidło Tula Free to grow . Jest ona przede wszystkim bezpieczna i posiada odpowiednie certyfikaty, ale oprócz tego jest również bajecznie kolorowa. Wesołe wzory i kolory zachęcają do uśmiechu na twarzy i wprowadzają radość na nasze, zwykle dość szare, ulice. Tkaniny są bardzo różnorodne i zdecydowanie różnią się od chust tkanych, które zwykle mają wzór w pasy lub jodełkę, w zależności od rodzaju splotu. Różnią się również od chust elastycznych, które najczęściej są gładkie oraz od tradycyjnych nosideł, które często są granatowe albo czarne.

Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2017

Polecane

pixel