Darmowa dostawa od 150,00 zł

Świat oczami dziecka. 5 powodów, dla których maluch powinien kolorować

2019-01-10
Świat oczami dziecka. 5 powodów, dla których maluch powinien kolorowaćKolorowanie to świetna zabawa, a zarazem doskonałe narzędzie, dzięki któremu maluch się rozwija. Zajęcie to wpływa nie tylko na umiejętności motoryczne dziecka, ale również na rozwój jego wyobraźni i kreatywności.

Każdy maluch jest inny. Dla jednego dziecka kolorowanie stanowi doskonałą rozrywkę, a dla innego okaże się najnudniejszym zajęciem na świecie. Jest to całkowicie naturalne, ponieważ nie wszyscy musimy lubić to samo. Tak już zostaliśmy zaprogramowani. Nie oznacza to jednak, że nie warto zachęcać dziecka do kolorowania najrozmaitszych kształtów i rysowania wspaniałych pejzaży. Dlaczego każdy rodzic powinien przekonać malucha do zajęcia, jakim jest kolorowanie? Sprawdźmy!1.    Koordynacja ręka - oko Dobra koordynacja ręka – oko jest niezbędna do wykonywania codziennych czynności samoobsługowych, dlatego rozwijanie jej jest niezwykle istotne dla malucha. Trzymanie kredki, kolorowanie odpowiednich pól, a nawet temperowanie tego niepozornego narzędzia jest świetnym ćwiczeniem dla najmłodszych.
2.    Koncentracja Nie ulega wątpliwości, że koncentracja to jedna z najcenniejszych życiowych umiejętności. Przydaje się ona wszędzie  - w domu, w przedszkolu, w szkole, a później oczywiście w dorosłym życiu. Koncentracja to kolejna kwestia, o którą należy zadbać już od najmłodszych lat, a kolorowanie sprzyja temu w doskonały sposób. Wszystko to z uwagi na fakt, iż kolorując, malec musi się skupić zarówno na obrazku, jak i na czynności, którą wykonuje.
3.    Precyzja Kolorowanie najrozmaitszych kształtów pozytywnie wpływa na rozwój małej motoryki. Za sprawą tego zajęcia, maluch uczy się prawidłowo trzymać kredkę, a ponadto koordynować pracę ręki. Jest to znakomity wstęp do nauki pisania, ponieważ pociecha stara się nie wychodzić za linię, co wpływa na precyzyjność każdego ruchu.
4.    Kreatywność