Darmowa dostawa od 150,00 zł

Wyprawka dla maluszka

2016-10-18
Wyprawka dla maluszka

Wyprawka dla maluszka 

Narodziny dziecka to na pewno bardzo przełomowe wydarzenie oraz rozpoczęcie zupełnie nowego etapu życiowego jakim jest rodzicielstwo. Z przyjściem na świat dziecka wiąże się ekscytacja, radość, nadzieja, ale też stres i niepewność. Przygotowania obejmują szereg działań, zakupów i spraw do załatwienia. Odpowiednie przygotowanie fizyczne i psychiczne jest w stanie znacząco ułatwić odnalezienie się w nowej sytuacji. Dobrze zorganizowana wyprawka może oszczędzić wiele dodatkowego stresu, podczas nagłych i kryzysowych sytuacji. Dlatego dobrze jest poświęcić czas, aby skompletowana wyprawka dla maluszka rzeczywiście była dobrze przemyślana. 

W dzisiejszych czasach skompletowanie wyprawki dla malucha nie jest trudnym zadaniem, ponieważ mamy swobodny dostęp do wielu produktów, niezastąpionych na pierwszych etapie rozwoju. Warto zdecydować się na asortyment ekologiczny, który jest najbezpieczniejszy dla noworodka jak i środowiska. Wyprawka dla maluszka powinna uwzględniać odpowiednie kosmetyki pielęgnacyjne, środki czystości ubrania oraz zabawki. Wielu rodziców decyduje się także na wcześniejszy zakup wózka czy leżaczka-bujaczka. Postawienie na naturalność to postawienie na skuteczność i bezpieczeństwo.  

Priorytetowy zakup – akcesoria do przewijania 

Wyprawka dla maluszka musi uwzględniać produkty do przewijania pociechy. Jeśli chodzi o pieluchy, najlepiej zdecydować się na pieluszki wielorazowe, które są bardzo wygodne dla dziecka i zmniejszają ryzyko wystąpienia odparzeń. Obecnie producenci proponują wiele nowoczesnych rozwiązań, takich jak pieluszki z wbudowanym otulaczem, w których wymienia się wkładki. Ich forma przypomina tradycyjne modele jednorazowe. Pieluszkowanie naturalne cieszy się coraz większym powodzeniem wśród rodziców, ceniących sobie także ekonomiczne atuty takiego rozwiązania. Dostępne są także nowoczesne pieluszki jednorazowe, które są jednocześnie bezpieczne dla Twojego maluszka jak i środowiska naturalnego. Ważnym zakupem jest też przewijak, który powinien być dostosowany zarówno do wygody dziecka, jak i rodzica. Modele o miękkiej konstrukcji doskonale sprawdzają się w swojej roli, a dzięki pokrowcom są zarazem bardzo praktyczne. 

 

Wyprawka dla noworodka – odpowiednie kosmetyki 

 Kluczowym zakupem są przede wszystkim środki pielęgnacyjne, które pomogą nam zadbać o higienę maluszka. Warto zdecydować się na praktyczne zestawy zawierające najpotrzebniejsze kosmetyki dla noworodka. W zależności od dokonanego wyboru, w ich składzie można znaleźć żel do mycia, płyn do kąpieli, balsam do ciała i krem na odparzenia. Strzałem w dziesiątkę będą ekologiczne produkty dla niemowląt na bazie naturalnych składników. Takie preparaty nie podrażnią skóry naszej pociechy i jednocześnie zapewnią jej ochronę przed wysuszeniem. Nie zapominajmy o jednym z najważniejszych elementów kosmetycznej wyprawki-mokre chusteczki! Bez obaw warto jest mieć ich większy zapas, ponieważ na pewno zostaną zużyte. Jak nie podczas przewijania dziecka to podczas domowych porządków czy podczas podróży. Dobrze jest mieć wersje pełnowymiarowe jak i te mniejsze, które można zabrać wszędzie ze sobą. Przed zakupem mokrych chusteczek zawsze sprawdź czy nie są one na przykład perfumowane, bo to właśnie zapach jest najczęściej odpowiedzialny za reakcje alergiczne. 

  

Ubranka dla noworodka 

Wyprawka dla noworodka kojarzy się również z ubrankami, które należy dopasować pod kątem rozmiaru. Warto zatroszczyć się o wrażliwą skórę maluszka i zdecydować się na produkty uszyte z bawełny organicznej. Ta specyficzna tkanina nie wywołuje reakcji alergicznych i jednocześnie znakomicie ogrzewa noworodka. Na rynku można znaleźć ekologiczne body, bluzki czy śpiworki dostępne w różnych rozmiarach. 
 

Ważnym aspektem ubranek dla noworodka jest ich pielęgnacja. Warto zdecydować się na środki do prania, które posiadają delikatne, ale skuteczne działanie. Naturalne płyny czy proszki do prania dziecięce będą świetnym i bezpiecznym wyborem.  

  

 Zabawki dla noworodka 

 W wyprawce dla maluszka powinno znaleźć się miejsce na zabawki. Warto zdecydować się na ekologiczne produkty dla niemowląt na bazie bawełny. Idealnym wyborem dla noworodka są między innymi przytulanki-kocyki, które szybko utulą dziecko do snu. Tego typu zabawki są projektowane z myślą o pobudzaniu instynktu poznawczego maluszka i wspieraniu rozwoju intelektualnego. Atrakcyjne przytulanki z bawełny organicznej na pewno szybko zostaną zaakceptowane przez pociechę – także ze względu na przyjemny w dotyku materiał. Dobrym pomysłem będą książeczki i zabawki sensorycznedrewniane grzechotki oraz gryzaki