Bilibo

Bilibo to efekt współpracy jego twórcy - szwajcarskiego designera Alexa Hochstrassera, z wiodącymi ekspertami takimi jak prof. Remo H. Largo z University Children`s Hospital w Zurychu.
Idea Bilibo bazuje na obszernych badaniach schematów zabaw dzieci w wieku przedszkolnym w kontekście tego, jak odbierają przedmioty, a także tego jak używają swojej wyobraźni do tworzenia swojej przestrzeni, swojego świata.

W odróżnieniu od większości zabawek, Bilibo nie wykorzystuje elektronicznych gadżetów (np. lampki, głośniki, itp.), które z reguły skupiają uwagę dziecka jedynie powierzchownie.
Ufając dziecięcej wyobraźni i zamiłowaniu do zabawy Bilibo zostało zaprojektowane bez ograniczania jego użytkowania do jednej zabawy, lub funkcji. Bilibo zachęca dzieci aby zostały wynalazcami, aby były aktywne i kreatywne zamiast jedynie wykorzystywać gotowe pomysły, schematy.

Bilibo jest zabawką dla dzieci w różnym wieku, maluszki siedząc w nim będą uczyły się utrzymywać równowagę, pracując nad swoja koordynacją ruchową, starsze dzieci - odkryją jego zalety chodząc po nim, bawiąc się w wodzie, piasku, na śniegu.

Dzięki swojej budowie jest praktycznie niezniszczalne, z łatwością wytrzymuje ciężar dorosłej osoby.

 

Alex Hochstrasser wraz z Johanną Rickenbah zaprojektował również genialną zabawkę do kapieli - PLUI.

Deszczowa piłka Plui to zabawka która bawi ucząc podstawowych praw fizyki, wzbudza dziecięcą ciekawość i rozwija wyobraźnię. Żywe kolory i estetyczne opakowanie dopełniają reszty, Plui cieszy się ogromnym zainteresowaniem nie tylko w Polsce ale również w całej Europie i USA.