Brak produktów w wybranej kategorii spełniających kryteria wyświetlania.

Ecowoods Bo

Boliwijska manufaktura drewnianych puzzli. Wszystkie puzzle mają kołeczek zamiast oczu, po wyciągnięciu którego puzzle magicznie się rozpadają. Żeby je złożyć z powrotem, trzeba dopasować elementy z każdej strony, co czyni puzzle trójwymiarowymi. Zabawki stymulują ciekawość i kreatywność nie tylko u dzieci.

 

Puzzle są wykonywane z drewna odrzucanego przez większe firmy, pozyskiwanego z lasów objętych programem zrównoważonej ochrony (fabryki mebli, okien itp.). Ecowoods Bo produkuje z kawałków, które są dla tych firm za małe, zapobiegając marnowaniu drewna. Puzzle powstają z takich rodzajów drzewa, jakie są aktualnie dostępne na rynku (np. z cedru), co sprawia że są unikalne. Wszystkie zabawki są wykańczane naturalnym olejem z orzeszków brazylijskich oraz woskiem pszczelim, przez co mają przyjemny zapach i nie zawierają żadnych chemicznych substancji. Puzzle Ecowoods są całkowicie naturalne i ekologiczne. Firma jest uczestnikiem boliwijskiej części programu Global Forest and Trade Network (GFTN) zainicjowanego przez WWF (World Wildlife Fund For Nature).

Ecowoods BO, jako jedna z niewielu firm w Boliwii, zatrudnia młodych ludzi bez doświadczenia na godziwych warunkach. Pracownicy Ecowoods Bo zarabiają powyżej minimalnej płacy krajowej, niezależnie od ilości zamówień jakie trafiają do firmy. Wszyscy mają płacone nadgodziny, urlopy oraz ubezpieczenie zdrowotne. Kobiety i mężczyźni mają równe szanse na zatrudnienie. Takie praktyki są w Boliwii rzadkością – w większości przypadków, pracownicy są zatrudniani tymczasowo za niską płacę, na czarno. Jednak nawet taką pracę jest bardzo ciężko znaleźć.