Brak produktów w wybranej kategorii spełniających kryteria wyświetlania.

MayLily

Pieluszki MayLily to polskie pieluchy wielorazowe najwyższej jakości. Produkujemy je z wyselekcjonowanych materiałów i elementów, z których każdy posiada certyfikat Oeko-Tex, będący gwarancją bezpieczeństwa i braku szkodliwych substancji.

Pieluszki MayLily Kieszonka są w rozmiarze uniwersalnym (one size), zatem nadają się na cały okres pieluchowania. Polecamy je dla dzieci w przedziale wagowym 3 – 16 kg.

 

Każda pieluszka MayLily Kieszonka składa się z:

 • Miękkiej i niezwykle miłej w dotyku kolorowej warstwy zewnętrznej z oryginalnego materiału minky najwyższej jakości, który posiada od strony wewnętrznej wodoodporny i oddychający laminat.
 • Delikatnego mikropolaru, który zapewnia dziecku uczucie suchości i komfortu.
 • Wytrzymałych i bezpiecznych napów plastikowych, które służą do regulacji zarówno rozmiaru, jak i objętości pieluchy.
 • Dwóch wkładów z bardzo dobrze chłonącej mikrofibry. Mniejszy wkład (obszyty różową nicią) posiada 3 warstwy, większy (obszyty nicią zieloną) – 4 warstwy. Wkłady można stosować pojedynczo lub łącznie. Obszycia w dwóch kolorach pozwalają szybko odróżnić wkłady od siebie oraz od wkładów z innych pieluch.

 

Zalety

Pieluszki wielorazowe MayLily mają 4 główne zalety, które czynią je rozwiązaniem lepszym niż pieluszki jednorazowe:


Istnieją badania naukowe, które pokazują, że w pieluchach jednorazowych skóra dziecka ulega przegrzaniu. Jednorazówki wykonane są z polietylenu, uzyskiwanego z ropy naftowej (ok. szklanki na 1 pieluchę), oprócz niego pielucha posiada żel chłonny, wodoodporną i nieoddychającą wkładkę oraz często barwniki i sztuczne substancje zapachowe.

Lekarze łączą wprowadzenie jednorazówek ze zwiększoną liczbą mężczyzn mających problemy z płodnością – podniesienie temperatury genitaliów u chłopców ma zdecydowanie negatywny wpływ na ich zdrowie w aspekcie późniejszej płodności.

Pieluszki jednorazowe mogą również powodować odparzenia i reakcje alergiczne skóry.

Pieluchy wielorazowe MayLily wykonane są z materiałów najwyższej jakości, posiadających certyfikat Oeko-Tex, posiadają unikatową wodoodporną warstwę zabezpieczającą przed przemoczeniem, a jednocześnie zapewniającą swobodny przepływ powietrza.


Wielokrotnie przeprowadzane obliczenia pokazują jasno, że używanie pieluch wielorazowych jest w efekcie tańsze niż stosowanie pieluch jednorazowych. W przypadku jednego dziecka całościowy koszt używania pieluch wielorazowych wynosi o połowę mniej niż w przypadku jednorazówek (uwzględniając koszt zakupu pieluch oraz ich prania – proszek, energia elektryczna i amortyzacja pralki).

Optymalne jest pranie pieluch np. co 2 dni, kiedy zbierze się ich tyle, by wypełnić bęben pralki. Ilość proszku powinna być o połowę mniejsza w porównaniu ze standardowym praniem ubrań. Do prania nie stosujemy płynów zmiękczających, a pieluch nie należy prasować.

Okres użytkowania jednej pieluchy wielorazowej May Lily wynosi więcej niż 2 lata, zatem można ją użyć przy kolejnym dziecku lub odsprzedać – w takim przypadku całościowy koszt ulega kolejnemu znacznemu obniżeniu.

Jeśli uwzględnimy w porównaniu również koszt dojazdu po pieluchy jednorazowe do sklepu, a także opłaty za śmieci, szala ekonomiczna przeważa się jeszcze mocniej na stronę pieluch wielorazowych.


Jedno dziecko zużywa w okresie pieluchowania około 6 000 pieluch jednorazowych o łącznej wadze ok. 1,5 tony. Są to odpady kłopotliwe dla naszej planety,ponieważ nie można ich w prosty sposób zutylizować. Zawarty w środku żel nie nadaje się do spalenia, a koszty specjalistycznej neutralizacji są bardzo wysokie. W efekcie wysypiska śmieci wypełnione są pieluchami jednorazowymi (z dodatkiem w postaci odchodów, które powinny trafiać do kanalizacji).


Pieluchy wielorazowe MayLily to rozwiązanie ekologiczne, ponieważ:

 • wystarczy ich kilkanaście sztuk przez cały okres użytkowania
 • nie zawierają żelu absorbującego
 • nie zawierają polietylenu z ropy naftowej
 • można je wykorzystać przy kolejnym dziecku
 • można je odsprzedać
 • odchody trafiają do kanalizacji
 • pranie pieluch zużywa nieporównywalnie mniej energii niż produkcja pieluch jednorazowychPieluchy MayLily wykonane są z najwyższej jakości oryginalnego materiału minky. Jest on niezwykle miękki i miły w dotyku, a także charakteryzuje się dużą odpornością na częste pranie. Kolorystycznie dopasowane napy oraz barwne obszycia wkładów to detale, które wyróżniają pieluszki MayLily Kieszonka spośród oferty innych firm. Różnorodne wzory i kolory sprawiają, że pielucha przestaje być produktem higienicznym, a staje się elementem ubioru dziecka – np. w okresie letnim pieluszka może być stosowana bez konieczności zakładania na nią majteczek lub spodenek.

Różnorodne wzory pieluszek MayLily pozwalają wybrać styl, który pasuje do nas i naszego malucha.