Przewijaki dla niemowląt

Przewijak to jedno z tych akcesoriów, które okazują się przydatne już w pierwszym dniu życia dziecka i towarzyszą rodzicom nawet przez kilkanaście miesięcy. Dobrze dobrany przewijak, który ustawisz w odpowiedniej pozycji, ułatwi Ci przewijanie dziecka i odciąży Twój kręgosłup, zapobiegając konieczności ciągłego pochylania się nad niemowlęciem nawet kilkanaście razy dziennie. Na co zwrócić uwagę, kupując przewijak dla dziecka, tak aby służył Ci jak najlepiej?

Przewijaki do łóżeczka, na komodę i wiele innych

Na początku poszukiwań idealnego przewijaka, zwróć uwagę na sposób jego mocowania. Na rynku akcesoriów dla dzieci dostępnych jest wiele modeli przewijaków – niektóre z nich możesz zamontować na łóżeczku, inne nadają się idealnie do połączenia z komodą, a jeszcze inne stoją samodzielnie. To, jaki model wybierzesz, zależy tylko od Ciebie oraz tego, w jaki sposób chcesz urządzić przestrzeń przeznaczoną do przewijania dziecka.

Przewijak dla dziecka – miękki czy twardy?

Kolejnym kryterium doboru przewijaka jest jego twardość. Miękkie przewijaki są nieco bardziej uniwersalne – możesz z powodzeniem wziąć je ze sobą w podróż i tym samym uniknąć konieczności przewijania dziecka w publicznej toalecie. Twarde przewijaki warto wyposażyć w dodatkową, miękką powierzchnię, która sprawi, że dziecku będzie wygodniej. Z pewnością przydadzą Ci się także specjalne pokrowce na przewijaki, które ochronią sam przewijak przed zabrudzeniem i ułatwią Ci sprzątanie w miejscu przeznaczonym do mycia i pielęgnacji małego dziecka.

Ciekawym rozwiązaniem dla rodziców, którzy często podróżują i spędzają z dzieckiem dużo czasu na świeżym powietrzu są torebki z przewijakiem. Dzięki tego rodzaju akcesoriom będziesz przygotowana na każdą sytuację i z łatwością przebierzesz swoje dziecko nawet na ławce w parku. Taką torebkę możesz nosić na ramieniu, w ręce lub przypiąć ją do wózka – wygoda i komfort dla mamy oraz dziecka gwarantowany!

Konto: YouTube