Ocena klientow:
5 na 5 DODAJ OPINIĘ

Sierra Madre, Oczami Maluszka. Ślimak 0+

Towar chwilowo niedostępny.
Cena: 15,92  19,90  cena obniżona: promocja cenowa - książki wyprzedaż -20
Ilość

 

Przelew

Płatności online

Pobranie

Darmowa dostawa

Paczkomaty Inpost

9,90 zł

11,90 zł

Niedostępne

od 250 zł

Kurier Inpost (do drzwi)

12,90 zł

14,90 zł

18 zł

od 250 zł

Kurier DPD

14,90 zł

15,90 zł

19,90 zł

od 299 zł

Kurier DHL

15 zł (chwilowo niedostępne)

18 zł (chwilowo niedostępne)

Niedostępne

od 350 zł

Kurier Miejski

20 zł

25 zł

Niedostępne

od 350 zł

 

Odbiór osobisty - ul. Dembowskiego 17A (Warszawa - Ursynów)

Odbiór osobisty zamówień w nowej lokalizacji na Ursynowie możliwy jest od poniedziałku do piątku w godzinach 8-18.

Zamówienia są gotowe do odbioru w momencie otrzymania maila z informacją o zrealizowaniu zamówienia.

Istnieje możliwość płatności na miejscu gotówką oraz kartą płatniczą/kredytową (bez dodatkowych opłat). 

Jeśli chcesz obejrzeć i przymierzyć chustę lub nosidło ewentualnie poradzić się w sprawie pieluch wielorazowych zapraszamy w dni powszednie w godzinach 9-16.

W razie pytań dotyczących produktów, prosimy o kontakt mailowy: sklep@ekomaluch.pl lub telefoniczny 22 404 18 54 . Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania i pomożemy w wyborze. 

Podziel się:

Kiedyś powszechnie uważano, że noworodki nie odczuwają bodźców, a świat ich zmysłów w zasadzie nie istnieje. Dziś dzięki przeprowadzonym badaniom już wiemy, że choć nasze zmysły po przyjściu na świat są bardzo niedojrzałe, to jednak zakres bodźców odbieranych przez noworodka jest ogromny.

  Uwaga: Kup trzy ksiązeczki, oczami maluszka a otrzymasz torbę ekologiczną GRATIS

 

Podobnie jest ze zmysłem wzroku. Same narządy wzroku zaczynają się kształtować już w drugim miesiącu ciąży i jeszcze w trakcie trwania ciąży maluszek otwiera oczy, i ogląda świat z brzucha mamy. Uczy się rozróżniać światło i ciemność, widzi cienie. To początek rozwoju zmysłu wzroku, który będzie trwał jeszcze przez kilka miesięcy.
Po narodzinach ostrość widzenia dziecka jest aż 30 razy gorsza niż u dorosłego człowieka. To tak jakbyśmy oglądali świat jednym okiem (zdolność widzenia obuocznego będzie się wykształcać w kolejnych miesiącach) przez nie do końca przezroczystą folię.
Przez pierwsze sześć miesięcy życia wzrok niemowlęcia podlega bardzo szybkiemu rozwojowi. Wraz z rozwojem emocjonalnym i ruchowym dziecko przechodzi od postrzegania świata jak przez zamarzniętą szybę aż do rozpoznawania pojedynczych przedmiotów i świadomego sięgania po nie.
Dlatego tak ważne jest by wiedzieć jak dziecko widzi w kolejnych miesiącach swojego życia i móc świadomie wspomagać rozwój jego wzroku.

 


Rozwój wzroku w pierwszych miesiącach życia


W pierwszym miesiącu dziecko widzi peryferyjnie, tzn że lepiej dostrzega kontury i to co znajduje się na obrzeżach pola widzenia. Ze względu na słabą ostrość widzenia najłatwiej jest mu skupić wzrok na przedmiotach znajdujących się ok. 20-30 cm od jego twarzy. To dlatego tak chętnie wpatruje się w twarz nachylających się nad nim rodziców. Noworodek najlepiej widzi kontrasty, jego uwagę przyciąga światło i przedmioty mocno wyróżniające się z otoczenia. Świat widziany przez Twoje maleństwo jest dwuwymiarowy, bez głębi i faktur.
Miesiąc drugi i trzeci to czas na nawiązanie kontaktu wzrokowego i pierwszy świadomy uśmiech. W pierwszym kwartale życia dla dziecka najbardziej atrakcyjne są przedmioty o zdecydowanych kolorach. Do zabawy z dzieckiem warto wybierać przedmioty w kontrastowych barwach, jego uwagę z pewnością przyciągną biało-czarne lub żółto-czerwone zabawki. Mimo zmęczenia mama powinna zadbać o zdecydowany makijaż. W tym okresie niemowlę nabywa również umiejętności widzenia obuocznego. To sprawia, że dziecko odbiera ruch w sposób ciągły, a także zaczyna dostrzegać szczegóły odbserwowanych przedmiotów.
W czwartym miesiącu niemowlę widzi już całą gamę kolorów. To również czas, kiedy maluch zaczyna się fascynować swoimi rączkami i stopami, z uwagą obserwuje przedmioty znajdujące się blisko niego. W kolejnych miesiącach ostrość wzroku nadal się poprawia, a pod koniec drugiego kwartału życia jest zbliżona do ostrości dorosłego, jednak dziecko nadal nie widzi faktury przedmiotów.
Kolejne miesiące to przede wszystkim nasilony rozwój motoryczny, próby samodzielnego siadania i pełzania. Wraz z tym pojawia się świadomość perspektywy i doskonali koordynacja wrokowo-ruchowa. Dzięki temu półroczne dziecko umie już precyzyjnie wybrać i sięgnąć po interesującą go zabawkę.


Jak wspierać rozwój wzroku?


Rozwój wzroku należy stymulować, ale trzeba to robić rozsądnie i z umiarem. W pierwszym miesiącu warto zadbać o komfort dziecka i nie narażać go na zbyt dużą ilość bodźców. W kolejnych tygodniach można wybierać jedno lub dwukolorowe zabawki, najlepiej w kontrastowych barwach. Pokazywać je dziecku, powoli przesuwć przed jego buzią, pozwalać dotykać i poznawać. Dla półrocznego dziecka warto już zaopatrzyć się w zabawki wspomagające koordynację wzrokowo-ruchową, czyli mające ruchome części, przyciski, melodie.
Mależy pamiętać, że przez pierwsze pół roku zabawa, dotykanie przedmiotów i nauka manipulowania nimi to dla dziecka także lekcja widzenia. Aby wspomagać harmonijny rozwój warto wybierać produkty dostosowane do etapu rozwoju dziecka oraz tworzone specjalnie z myślą o nim.


Unikalny produkt „Oczami maluszka”


Jedną z takich pozycji są unikalne książeczki „Oczami maluszka”, które właśnie pojawiły się na rynku.
Jest to seria książeczek zawierających czarno-białe ilustracje przedmiotów dobrze nam znanych z najbliższego otoczenia. Zostały one starannie dobrane i zaprojektowane tak, by wspomagać prawidłowy rozwój najmłodszych dzieci. Ilustracje nie tylko wspierają rozwój wzroku, ale przede wszystkim przyciągają uwagę maluchów, a ich rodzicom stwarzają doskonałą okazję do spędzenia wartościowych chwil z dzieckiem. Warto wykorzystać ten czas na budowanie relacji z dzieckiem, opowiadanie o otaczającym go świecie a także na wprowadzanie w świat książek już od pierwszych chwil życia.


wymiary: 15cm/15cm   Książeczka przedstawia następujące obrazki: -winogrono -gruszka -hulajnoga -latawiec -delfin -zółw -kapelusz -parasol -drzewo -grzyby -świnia -krowa  

Specyfikacja produktu

Wiek: 0-6 miesięcy
Rodzaj: książka
Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie
napisał/a:
ładne i wyraziste kształty poszczególnych obrazków; kartki twarde jak okładka a więc maluszek może spokojnie ich dotykać
Pokazuje 1-1 z 1 opinii
Uwaga!
* pola wymagane Dodaj opinię
Konto: YouTube