Brak produktów w wybranej kategorii spełniających kryteria wyświetlania.

Wyd. Wrocławskie Promocje Dobrych Książek
Celem imprez organizowanych przez Biuro WPDK jest promowanie książek o wysokich walorach literackich, artystycznych i typograficznych.
Targi książki to przede wszystkim okazja do prezentacji nowości wydawniczych. To także możliwość spotkania z autorami i nawiązania bezpośrednich kontaktów z wydawcami.
Jednocześnie WPDK stawiają sobie za cel propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych.
 

Biuro Wrocławskich Promocji Dobrych Książek organizuje trzy imprezy o charakterze targowym. Są to Wrocławskie Promocje Dobrych Książek w pierwszy weekend grudnia, Targi Książki dla Dzieci i Młodzieży „Dobre Strony” w maju oraz Wrocławskie Tanie Czytanie w czerwcu.


Wrocławskie Promocje Dobrych Książek to wysoko oceniana impreza o charakterze kiermaszowo-promocyjnym.

WPDK odbywają się w Muzeum Architektury przy ulicy Bernardyńskiej oraz Galerii BWA Awangarda przy ulicy Wita Stwosza. W Muzeum rozlokowane są stoiska wydawców, w Galerii BWA odbywają się spotkania z autorami. Dotychczas gośćmi WPDK byli między innymi: Czesław Miłosz, Ryszard Kapuściński, Adam Zagajewski, Tadeusz Różewicz, Jan Nowak-Jeziorański, Olga Tokarczuk, Katarzyna Grochola, Małgorzata Musierowicz, Krzysztof Varga, ks. Jan Twardowski, Jacek Żakowski, Wiesław Myśliwski, Janusz Głowacki, Krystyna Siesicka, Daniel Passent, prof. Jan Miodek, Lech Janerka, Dorota Terakowska, prof. Jerzy Bralczyk, Tomasz Piątek, Marek Krajewski, Norman Davis, Wojciech Jagielski, Urszula Kozioł, Krzysztof Zanussi, Andrzej Stasiuk, Krzysztof Mroziewicz i Hanna Krall, Martin Pollack, Filip Springer, Janusz Majewski, Artur Barciś, Magdalena Zawadzka, Paulina Wilk, Mariusz Urbanek, Swietłana Aleksijewicz, Chris Niedenthal, Renata Lis, Dorota Masłowska, Bronisław Wildstein, Roma Ligocka, Marek Krajewski.

Stałym, ważnym elementem programu Promocji jest ogólnopolski Konkurs na Najlepszą Książkę Roku „Pióro Fredry”, który towarzyszy wrocławskiej imprezie od początku jej istnienia. Celem Konkursu jest wyłonienie i nagrodzenie najlepszych książek wydanych w Polsce w mijającym roku. Jury ocenia wartości merytoryczne, literackie, edukacyjno-poznawcze oraz poziom edytorski i typograficzno-artystyczny. Wrocławskim Promocjom Dobrych Książek towarzyszy także bogaty program literacki i artystyczny oraz warsztaty i zajęcia edukacyjne dla dzieci.

Od 1998 roku książki zakupione na Targach można opieczętować specjalne do tego celu zaprojektowanym targowym exlibrisem.Targi Książki dla Dzieci i Młodzieży „Dobre Strony” odbywają się zazwyczaj na wrocławskim Rynku lub Placu Solnym. Głównymi adresatami imprezy są młodzi czytelnicy. Pierwsza edycja miała miejsce w 2010 roku.
Targom towarzyszy konkurs „Dobre Strony” organizowany przez Miasto Wrocław i Miejską Bibliotekę Publiczną we Wrocławiu. Mogą w nim wziąć udział wydawcy, którzy publikują książki dla dzieci i młodzieży do lat 16. Nagroda finansowa, ufundowana przez Prezydenta Wrocławia, musi zostać przeznaczona na wydanie kolejnej książki.


Wrocławskie Tanie Czytanie odbywa się na wrocławskim Rynku lub w jego najbliższych okolicach. Kiermaszowi książek prezentowanych przez wydawców z całej Polski towarzyszy bogaty program artystyczny adresowany zarówno do dorosłych, jak i do dzieci. Dla najmłodszych zawsze organizowane są zajęcia oraz warsztaty.