Brak produktów w wybranej kategorii spełniających kryteria wyświetlania.

Wydawnictwo Rebis

Drodzy Czytelnicy

Oddajemy w Wasze ręce kolejny roczny katalog, dwudziesty trzeci już w naszej historii, zawierający nasze plany i zamierzenia związane z 2013 rokiem.

Rok 2012 zakończyliśmy w zróżnicowanych humorach - z jednej strony spadek sprzedaży, z drugiej strony zaś nagrody (m.in. za książkę historyczną roku dla Eugeniusz Bodo. "Już taki jestem zimny drań" Ryszarda Wolańskiego w konkursie organizowanym przez IPN, TVP i Polskie Radio pod patronatem Prezydenta RP i Książkę Roku w kategorii historia dla Pakt Ribbentrop-Beck Piotra Zychowicza przyznaną przez Magazyn Literacki KSIĄŻKI) oraz trzynasty rok z rzędu tytuł Przedsiębiorstwa Fair Play i jedna z głównych nagród w tym konkursie.

Był to także rok rozpoczęcia wydawania przez nas e-booków, no i opublikowania trzech dużych podręczników akademickich: słynnej Biologii Campbella, kolejnego wydania Marketingu Kotlera i Ekonomii (wśród autorów m.in. noblista Paul A. Samuelson).

Rok 2013 zaczął się całkiem nieźle - w styczniu mieliśmy na przykład Pierwszą Spowiedniczkę Terry'ego Goodkinda (kolejny tom bardzo popularnej serii), w lutym był Arsenal i następna powieść naszej autorki, Hanny Cygler, W cudzym domu, a w marcu choćby znakomity thriller Rogera Hobbsa Ghostman, Żona sułtana Jane Johnson i świetna Sekretna księga Dantego Francesca Fiorettiego.

Kwiecień to same znakomitości: nowy thriller mistrza Robina Cooka Nano, najnowsza powieść Terry'ego Pratchetta Spryciarz z Londynu oraz znakomita Szmaragdowa Tablica Carli Montero, hit z Hiszpanii.

Dużą liczbę nowości przyniesie tradycyjnie maj i Warszawskie Targi Książki.

Będzie tu z jednej strony jedna z najważniejszych tegorocznych premier w Polsce w zakresie humanistyki, czyli Rozważania o wieku XX Tony'ego Judta i Timothy'ego Snydera, a z drugiej filmowe wydanie Wielkiego Gatsby'ego Francisa Scotta Fitzgeralda (wkrótce premiera nowego filmu) i pasjonujący Krąg Bernarda Miniera, który odwiedzi w maju Polskę.

Mamy poza tym w 2013 roku bardzo, ale to bardzo interesujące nowe propozycje dla każdego niemal z naszych stałych czytelników.

Dla wielbicieli historii najważniejszą książką tego roku będzie z pewnością Orzeł niezłomny profesor Halik Kochanski, pierwsza tak wyczerpująca zagraniczna monografia polskiego wysiłku zbrojnego w czasie II wojny światowej i polskiego państwa podziemnego.

A poza tym nowe książki Suworowa, Sołonina, Runcimana i Heathera... Wystarczy?

Czytelnikom literatury psychologicznej i biznesowej proponujemy między innymi książki Johna Graya (Pracuj ze mną), Philipa Kotlera (Przez marketing do wzrostu) i niedawno zmarłego Stephena R. Coveya (Filozofia i nauki).

Dla miłośników thrillera i sensacji mamy kontynuację hitowego Sejfu Tomasza Sekielskiego i Wodne anioły Monsa Kellentofta, rozpoczynające nową serię powieści tego autora, a także kolejną powieść Jeffreya Archera Sekret najpilniej strzeżony.

Dla fanów fantastyki są nowe powieści Webera, Feista, Williamsa i Hearna.

Zamierzamy też jesienią rozpocząć wydawanie serii polskiej fantastyki, a także kontynuować publikację dwóch wspaniałych cykli (Dick i Diuna) w opracowaniu graficznym Wojciecha Siudmaka.

W końcu ci, którzy lubią czytać o losach sławnych ludzi, będą pewnie usatysfakcjonowani biografiami Gianniego Versace czy grupy ABBA.

Zgodnie z zasadami stopniowania napięcia trzy potencjalnie największe tegoroczne hity wydamy w ostatnim kwartale.

Uwaga!!! Uwaga!!!

Będą to: najnowsza powieść Elizabeth Gilbert (Jedz, módl się, kochaj) pt. Klucz do wszystkiego; pierwsza po latach przerwy powieść naszego ulubionego pisarza Jonathana Carrolla pod drapieżnym tytułem Kąpiąc lwa, a także kolejna po Historii piękna i Historii brzydoty znakomita praca Umberto Eco, czyli Historia miejsc legendarnych.