Gry

Gry planszowe dla dzieci

Tej kategorii nie mogło zabraknąć w sklepie: gry planszowe stymulują wielostronnie rozwój dziecka i szybko staną się ulubionym zajęciem na popołudnie lub w czasie podroży.

Pierwsze gry planszowe są przeznaczone dla dzieci już w wieku dwóch lat. Poprzez gry ćwiczymy u nich koordynację ruchową oraz wszelkiego rodzaju kompetencje komunikatywne, gdyż grając rozmawiamy, nazywamy, pytamy, wyjaśniamy i komentujemy rozwój gry. Granie jest również ćwiczeniem pamięci: najpierw trzeba dobrze zrozumieć i zapamiętać reguły gry, a potem się ich trzymać – a to także ważna życiowa umiejętność. Gry wreszcie rozwijają myślenie logiczne, stwarzają sytuacje konkurencji, motywują ducha walki i budzą chęć wygrywania. Choć to mniej przyjemne jest nie mniej ważne: gry uczą także niezmiernie trudnej umiejętności przegrywania.

Zapamiętywanie obrazków to pierwszy stopień technik mnemotechnicznych, stąd tak popularne są dla małych dzieci zwyczajne z pozoru gry domino. W sklepie polecamy domino szczególnie atrakcyjne estetycznie firmy Djeco oraz Janod. W ofercie znajdują się także szczególnie w czasie podroży przydatne wersje klasycznych gier planszowych firmy The Purple Cow: praktyczne są ich niewielkie, kieszonkowe wymiary oraz magnetyczne plansze.

To i wiele więcej znajdziesz w tej jakże przyjemnej kategorii!