Darmowa dostawa od 150,00 zł

Słomki wielorazowe

( ilość produktów: 8 )

Jednym z nieodłącznych elementów dzieciństwa kojarzonych z piciem jest niewątpliwie słomka. Niejednokrotnie mogłeś pewnie zauważyć, że napoje, co do których Twoje dziecko podchodzi z niejaką ambiwalencją i ostrożnością, mogą zostać z powodzeniem uatrakcyjnione, a napój w nich zawarty wypity w przysłowiowym oka mgnieniu.  

Słomki wartości użytkowe

Zauważyłeś już na pewno, że dzieci chętniej wybierają picie z użyciem słomek niż bez nich. Jest kilka przyczyn takiego stanu rzeczy. Większość słomek jest kolorowa – przyciąga uwagę dzieci, a ich uwaga nawet bardziej nakierowana jest na sam aspekt picia i zmiany koloru słomki spowodowanej pojawieniem się w nich napoju, niż na sam napój i jego smak. Kolor i elastyczność słomek skłania dzieci do częstszego sięgania po napoje, przez co możesz je zachęcić do częstszego picia. Dodatkowo słomka zapewnia relatywnie więcej miejsc, które Twoje dziecko może dotknąć, wpływa tym samym na sensorykę i rozwój zmysłu percepcji termicznej. Sam proces zaciągania przez dziecko napoju angażuje także określone mięśnie klatki piersiowej i płuca. Słomka to dla Twojego dziecka również forma zabawy i sposób na kreatywne wykorzystywanie przedmiotów codziennego użytku. Możesz za jej pomocą przybliżyć dziecku pewne pojęcia ze sfery mechaniki cieczy – także takie pojęcia jak. np. ciśnienie.  

Słomka – ekologia w pigułce

Jak pewnie wiesz, obok słomek wykonanych z plastiku coraz częściej na rynku możemy zauważyć słomki zbożowe. Są one w 100% degradowalne przez środowisko i możesz dzięki nim zachęcić dzieci do dbania o planetę. Sposób ich wykonania pozwoli Ci zapomnieć o jakimkolwiek przeciekaniu, a także pozwoli na zapoznanie się z zupełnie inną fakturą materiałową.  Słomki wykonane z grubego plastiku także mogą być dla Ciebie inwestycją na lata. Możesz je myć pod bieżącą wodą i mieć pewność, że po chwili będą znów gotowe do użycia.

Analizujemy zanonimizowane informacje naszych użytkowników, aby np. lepiej dopasować zawartość strony do Twoich potrzeb. Strona ta korzysta również z plików cookie, aby analizować ruch na stronie. Możesz określić warunki przechowania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce. Więcej przeczytasz w naszych Zasadach przetwarzania danych W Zasadach przetwarzania danych zapoznasz się również z informacją dotyczącą administratora danych osobowych zbieranych przy korzystaniu z niniejszego portalu, zasadach ich przetwarzania oraz przysługujących w związku z tym prawach osoby, której dane dotyczą.
Close
pixel