Higiena jamy ustnej dla dzieci

ilość znalezionych towarów: 43

Higiena jamy ustnej dla dzieci

Higiena jamy ustnej to bardzo ważna kwestia nie tylko dla dorosłych, ale również dla dzieci. Jej początki powinny sięgać już 1 miesiąca życia dziecka. Choć wydawać się to może szokujące, to już w okresie noworodkowym musimy chronić buzię naszego malucha przed pleśniawkami, a jego ząbki mleczne przed próchnicą. O ile na tym etapie możemy to robić za pomocą jałowego kawałka gazy, to później będziemy potrzebować nieco bardziej zaawansowanych akcesoriów. Sprawdź naszą ofertę i dowiedz się więcej!

Higiena jamy ustnej dla dziecka – na co zwrócić uwagę?

Każdy rodzic pragnie, aby jego dziecko mogło się cieszyć zdrowymi i mocnymi zębami, w których próchnica jest rzadkim gościem. Aby to wszystko mogło się wydarzyć, będziesz potrzebowała właściwej szczoteczki do zębów, odpowiedniej pasty i oczywiście zasad, których maluch powinien bezwzględnie przestrzegać. Wpajanie nawyku mycia zębów już od początku, pomoże Ci w późniejszym etapie rozwoju dziecka, a już szczególnie wtedy, kiedy maluch będzie przeżywał swój wewnętrzny bunt, a tym samym będzie oporny na Twoje prośby. 

Najważniejszą rzeczą, którą musicie ustalić jest częstotliwość. Mycie zębów powinno się odbywać minimum dwa razy dziennie, choć idealnym rozwiązaniem jest szczotkowanie po każdym posiłku. W życiu Twojego dziecka nadejdzie również moment, kiedy zasypianie z butelką mleka w buzi będzie musiało się zakończyć. Wszystko to ze względu na fakt, iż najważniejsze jest mycie zębów przed snem. Dlaczego wtedy? Otóż nocą zmniejsza się wydzielanie śliny, co wpływa na mniejsze możliwości neutralizacji kwasów.

Akcesoria do mycia zębów w ofercie sklepu ekomaluch.pl

W ofercie sklepu ekomaluch.pl dostępnych jest mnóstwo akcesoriów, które wspomagają czynność, jaką jest higiena jamy ustnej dla dziecka. Mowa tu o biodegradowalnych szczoteczkach do zębów oraz o pastach do zębów pozbawionych fluoru, których zapach i smak zachęcają maluchy do tej czynności. Nie czekaj i już dziś zacznij wyrabiać zdrowy nawyk u swojej pociechy!

    Analizujemy zanonimizowane informacje naszych użytkowników, aby np. lepiej dopasować zawartość strony do Twoich potrzeb. Strona ta korzysta również z plików cookie, aby analizować ruch na stronie. Możesz określić warunki przechowania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce. Więcej przeczytasz w naszych Zasadach przetwarzania danych W Zasadach przetwarzania danych zapoznasz się również z informacją dotyczącą administratora danych osobowych zbieranych przy korzystaniu z niniejszego portalu, zasadach ich przetwarzania oraz przysługujących w związku z tym prawach osoby, której dane dotyczą.
    Close
    pixel