Darmowa dostawa od 150,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Kołyski i akcesoria

( ilość produktów: 3 )

Jak pokazują najnowsze badania, nasze babcie i prababcie miały rację, wkładając naszych rodziców do drewnianych, tradycyjnych kołysek. Okazuje się, że dzieci, których rodzice bujają je w kołyskach czy leżaczkach, znacznie szybciej zasypiają, ale także mają doskonale rozwinięty zmysł słuchu! To fantastyczny pomysł dla dzieci w pierwszym stadium rozwoju, które nie potrafią jeszcze siadać. Dowiedz się więcej na temat zalet kołysek i wybierz jedną z nich dla swojego malucha!

 

Większość dzieci uwielbia kołysanie i dzięki niemu szybko zasypia. Dzieje się tak, ponieważ niemowlę przyzwyczajone jest do bujającego ruchu, który towarzyszył mu przez cały okres życia płodowego. Niektóre maluchy położone w zwykłym łóżeczku same kołyszą głową, ponieważ ten ruch kojarzy im się z bezpieczeństwem. Co prawda usypianie dziecka na rękach jest możliwe, jednak istnieje duża szansa na to, że obudzisz je, wkładając je do łóżeczka albo bardzo szybko się zmęczysz. Jeżeli Twoje niemowlę uwielbia kołysanie, doskonałym wyjściem z tej sytuacji jest właśnie leżaczek lub kołyska – przytulna, ciepła i miękka, zapewniająca dziecku komfort i wygodę podczas snu.

 

Najnowsze badania neurologiczne pokazały także, że rytmiczne ruchy w przód i tył lub na boki skutecznie stymulują układ przedsionkowy mózgu małego dziecka. Co to oznacza w praktyce? Dzięki kołysaniu mózg niemowlęcia reguluje napięcie mięśniowe, ułatwia dziecku zachowanie prawidłowej postawy i utrzymanie równowagi, a także przyczynia się do lepszego rozwoju wzroku oraz słuchu. Co więcej, dzieci które są kołysane, potrafią znacznie lepiej skupić swoją uwagę na wykonywanej czynności lub oglądanym przedmiocie.

 

Jeżeli chcesz, aby kołyska dla dziecka przyniosła mu jeszcze więcej korzyści, zwróć uwagę na nowoczesne kołyski multisensoryczne. Dzięki takiemu urządzeniu stworzysz dla dziecka przestrzeń, w której będzie mogło spać, huśtać się i bawić, rozwijając swoją wyobraźnię, głębokie czucie oraz prawidłowy rozwój błędnika. Sprawdź to sama!

pixel