Darmowa dostawa od 150,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Szczoteczki do zębów

( ilość produktów: 15 )

Pojawienie się pierwszego ząbka u maluszka jest olbrzymim wydarzeniem w każdej rodzinie. Obok radości wynikającej z naocznego dowodu rozwoju pociechy, rodzice powinni koniecznie uzmysłowić sobie, że oto zaczyna się moment, kiedy ze szczególną uwagą powinni podejść do higieny jamy ustnej swojego dziecka. Dbanie o dziąsła i ząbki maluszka już od najmłodszych lat sprawi, że zmniejszymy ryzyko, że będzie borykać się z dyskomfortem i bólem.

Jaką szczoteczkę do zębów dla dzieci wybrać?

  Odpowiedź na pytanie, jaką szczoteczkę do zębów dla maluszka wybrać, wydaje się być prosta: ważne, aby była dostosowana do jego wieku. Warto kupić do niej specjalną pastę odpowiadającą na potrzeby pierwszych ząbków. U najmłodszych szkrabów najlepiej jest pokusić się o te z miękkim włosiem, aby uniknąć bolesnych otarć dziąseł. Wybór właściwej szczoteczki do zębów dla dziecka jest o tyle istotny, że jeśli zrobimy to umiejętnie, to dbanie o czyszczenie jamy ustnej stanie się dla niego przyjemnością i wejdzie mu w nawyk. Warto mieć na uwadze, że mamy obecnie szerokie spektrum różnych szczoteczek. Rodziców, którym bliskie są idee dbania o środowisko, zachęcamy do zapoznania się z ofertą szczoteczek marki HUMBLE BRUSH - producenta bambusowych szczoteczek do zębów i węglowych oraz miętowych past do ich czyszczenia.  

Jak dbać o ząbki dziecka?

Po pierwsze trzeba uzmysłowić sobie, że chociaż zazwyczaj pierwsze ząbki pojawiają się między 5 a 7. miesiącem życia, to każdy maluszek jest inny, dlatego jeśli w tym okresie nie zauważysz jeszcze go u malca, nie wpadaj w panikę. W końcu każdy organizm rozwija się we właściwym dla siebie tempie i na nic tu książkowe wytyczne. Zanim się więc pojawią, zalecane jest przemywanie dziąseł przegotowaną, letnią wodą, aby pozbyć się z nich bakterii i resztek pokarmu.

pixel