Darmowa dostawa od 150,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Nosidełko dla niemowlaka

( ilość produktów: 2 )

Noszenie dziecka to stały punkt dnia, a czasem nawet i nocy każdego rodzica. Nosimy w domu, w ogrodzie, na spacerach… dosłownie wszędzie. Badania dowodzą, że aktywność ta posiada wiele pozytywnych aspektów w kontekście rozwoju małego dziecka. Eksperci są zgodni, że za sprawą noszenia, dzieci są spokojniejsze, mniej płaczą, a ponadto sama ta czynność służy umocnieniu więzi pomiędzy rodzicem, a jego pociechą. W tym przypadku nieocenioną pomocą każdego dorosłego okazują się nosidełka ergonomiczne. Wygodne, bezpieczne i bardzo funkcjonalne. Sprawdź sama!

Wyróżniamy nosidła wiązane, klamrowe i hybrydowe - gdzie pas biodrowy ma zapięcie z klamrą, a pasy naramienne są wiązane. Wybór powinien być dokonany indywidualnie, dziecko ma mieć wygodne, ale przede wszystkim bezpieczne miejsce. Na polskim rynku można znaleźć szeroką ofertę ergonomicznych nosidełek dla dziecka. Ergonomiczne nosidełko to znaczy w pełni przystosowane do mamy i dziecka, a także bezpieczne i zdrowe. 

Nosidła ergonomiczne  

Nosidełka ergonomiczne dostępne w ofercie sklepu ekomaluch.pl są wykonane z miękkich materiałów, które same dopasowują się do dziecka, pozwalając mu tym samym na zachowanie naturalnej pozycji. Jest to szczególnie ważna cecha, ponieważ rozwiązanie to nie zagraża kręgosłupowi, ani dziecięcym bioderkom. Nosidełka ergonomiczne stanowią znakomitą alternatywę dla chust do noszenia dzieci. Większość użytkowników ceni nosidełka ze względu na ich łatwość w obsłudze. Ponadto, ogromnym ich atutem są ramiona oraz pas biodrowy, które można dopasować do wzrostu oraz gabarytów noszącego.   Na rynku nosideł wyróżniamy nosidła z panelem miękkim lub usztywnianym, wąskim lub szerokim. Nosidło nie może być zbyt wąskie, ma to niekorzystny wpływ na układ kostno-stawowy. Panel nosidła powinien umożliwiać dziecku swobodne zginanie nóżek w stawach kolanowych. Nosidła kończą się na wysokości karku, są więc dobrym rozwiązaniem dla dzieci, które potrafią same trzymać główkę w pionie. Z drugiej strony kark ani głowa nie powinny być uciskane, dziecko będzie się wtedy nienaturalnie prostować. Większość nosideł posiada kapturki, które podtrzymują główkę podczas snu dziecka. Warto zdecydować się na nosidełko ergonomiczne dla niemowląt, czyli takie, którego panel będzie miękki i da podparcie udom dziecka na całej ich długości. Miękkie ergonomiczne nosidełko można łatwo schować i przechowywać w momencie, gdy nie jest używane. 

Nosidełko od urodzenia  

W przypadku noworodków do wyboru jest zarówno ergonomiczne nosidło, jak i chusta. Nosidło jest łatwiejsze w obsłudze, natomiast maluchom, które nie potrafią jeszcze siedzieć poleca się zakupić chustę. Nosidełka ergonomiczne dla niemowląt jest idealnym rozwiązaniem dla siedzących i samodzielnie siadających dzieci. Chusta jednak musi być odpowiednio zawiązana, a to nie jest zadanie łatwe. Znajdziemy na rynku natomiast modele nosideł przeznaczone do noszenia dzieci od urodzenia, mające specjalną wkładkę niemowlęcą, która sprawia, że pozycja dziecka jest bezpieczna. Dziecko malutkie, do 4-5 miesiąca życia powinno być noszone na brzuchu rodzica.  Nosidełka ergonomiczne są doskonałym dowodem na to, że noszenie malucha może być wygodne, a także zdrowe! Rodzice i opiekunowie korzystający z dobrodziejstwa, jakim jest nosidełko ergonomiczne, cieszą się najbardziej z tego, że dzięki temu ich ręce są wolne, a dziecko bezpieczne i szczęśliwe! Dzięki temu mogą spokojnie pójść na zakupy, posprzątać, a nawet zająć się starszą pociechą, nie zaniedbując tym samym noszonego przy sercu malca.  

Nosidełko na brzuch 

Dzieci w nosidłach powinny być noszone przodem do rodzica, tzn. brzuch rodzica do brzucha dziecka. Dziecko jest wtulone w rodzica, czuje się bezpiecznie i jest często spokojniejsze. Rodzic natomiast ma wolne ręce i może wykonywać zadania, które bez nosidła byłyby niemożliwe. Nigdy nie powinno się umieszczać dziecka przodem do świata. Większe dzieci, które są coraz bardziej ciekawe tego co się dzieje wokół nich, będą chętnie korzystać z nosideł umieszczanych na plecach rodzica, wtedy brzuch dziecka styka się z plecami opiekuna.  Ergonomiczne nosidełko dla niemowląt dostępne w sklepie ekomaluch.pl to gwarancja doskonałej jakości oraz bezpieczeństwa również tych najmłodszych. Przekonaj się sama i czerp radość z… noszenia!   

Nosidło ergonomiczne dla rocznego dziecka

Roczne dziecko ułoży się w nosidle zależnie od swojej wagi i długości, dopasuje się także do budowy ciała, wysokości rodzica. Większe dzieci w nosidle znajdą się dosyć nisko, główka zazwyczaj znajdzie się na wysokości łopatek rodzica. Rozmiar nosiła powinien być dopasowany do wieku dziecka. Warto pamiętać, że dzieci szybko rosną i nosidła powinny być dostosowane do ich aktualnych rozmiarów. Większe i cięższe dziecko łatwiej będzie nieść rodzicowi gdy nosidło będzie miało szerokie pasy biodrowe i naramienne.  Jeśli zastanawiasz się które nosidło wybrać dla rocznego dziecka z nosideł marki Tula, to dla rocznego dziecka w większości przypadków będzie już odpowiednie nosidło Baby, inaczej zwane Standard. Jest to nosidło, które ma już stałej szerokości panel biodrowy, którego nie można regulować. Jeśli natomiast dziecko jest młodsze, bądź bardzo drobne, to zdecydowanie odpowiednim nosidłem będzie nosidło z serii Free to Grow, gdzie panel jest regulowany.    

pixel