Darmowa dostawa od 150,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Zabawki kreatywne dla chłopców

( ilość produktów: 4 )

Kreatywne drewniane stempelki, mozaiki do wyklejania, kolorowanki, wydrapywanki, neonowe taśmy - z tych wszystkich zestawów plastycznych dla chłopców można wybrać kreatywną zabawkę dla każdego dziecka.

Kolorowe i wykonane z dobrej jakości materiałów mogą być także fantastycznym pomysłem na prezent. Wystarczy dopasować zestaw do preferencji malucha, a dziecięce rączki wyczarują z niego prawdziwe cuda. Nie ma tutaj znaczenia czy nasz mały mężczyzna interesuje się tylko samochodami, czy też pasjonuje go świat zwierząt. zabawy plastyczne wpływają na ogólny rozwój każdego dziecka, poza tym bardzo dobrze relaksują i dają poczucie spełnienia. Czy chłopcy w ogóle lubią zabawy plastyczne? Oczywiście, bo dzięki nim eksperymentują, dają wyraz swojej twórczości, stają się bardziej pomysłowi i odkrywczy. Zwłaszcza, jeżeli korzystają z różnych technik i materiałów, a ich prace są doceniane przez opiekunów. Dlaczego jeszcze warto mieć w domu małego plastyka? Bo sztuka pozwala dzieciom wyrażać emocje, zarówno te dobre i te złe, a taka umiejętność jest bardzo przydatna także w dorosłym życiu. Nie bez przyczyny edukacja plastyczna jest jedną z wiodących metod w wychowaniu przedszkolnym. Kolorowe kredki i pisaki są też obowiązkowym wyposażeniem wyprawki szkolnej każdego pierwszaka. Co tam rysujesz? Niestety dostępność mediów elektronicznych dla dzieci spowodowała, że sama kartka i kredki mogą nie stanowić dla nich specjalnego wyzwania. Dzieci łatwo się nudzą, są ruchliwe i trudno skupić ich uwagę na jednym.

Zabawki kreatywne dla chłopców

Zestawy kreatywne dla chłopców mogą pomóc w ćwiczeniu koncentracji i zaangażowania. Tym bardziej, że są bardzo atrakcyjne wizualnie, uczą dzieci nietypowych technik tworzenia (np. malowanie folią lub wydrapywanie wzoru) i są dostosowane do potrzeb i bezpieczeństwa najmłodszych. W dodatku odwołują się do różnej tematyki. W zależności od tego czy chłopca interesują piraci, dinozaury, samochody a może zwierzęta, każdy zestaw poświęcony jest czemu innemu. Zestawy plastyczne dla chłopców są też opakowane w praktyczny sposób, tak aby wielokrotnie mogły zostać złożone i zabrane np. na wakacje czy do babci. Nauka przez tworzenie W przypadku młodszych dzieci nauka odbywa się przez zabawę. Nawet w początkowych klasach szkoły podstawowej ćwiczenia mają często charakter zabawy. Dzieci korzystając z zabawek kreatywnych poszerzają swoją wyobraźnię, ćwiczą motorykę (która będzie na przykład bardzo ważna przy późniejszej nauce pisania), uczą się nowych słów, dodają i odejmują a także poszerzają swoją wiedzę o świecie. Taką możliwość dają właśnie zestawy plastyczne dla chłopców, np. pakiet kolorowanek, układanki magnetyczne, zestaw drewnianych stempelków, z których można stworzyć na papierze własne miasto, stację kolejową czy morski port. W ofercie jest także wiaderko z kolorową, grubą kredą, którą można urozmaicić każdy spacer i bawić się wspólnie z rówieśnikami. Jest też zestaw figurek z gospodarstwa domowego, które pokryte miłym materiałem są przyjemne w dotyku i przywodzą na myśl kontakt z prawdziwym zwierzątkiem - koniem, kotem czy psem.

Zabawki rozwijające kreatywność

Jak przekonać chłopca do prac plastycznych? Najlepiej tworząc razem z nim! Zabawy ze sztuką mogą być interesującym pomysłem na spędzanie wolnego czasu z dzieckiem. Nawet, gdy jesteśmy zmęczeni po całym dniu pracy, wspólne rysowanie czy wyklejanie może świetnie odprężać! Nie tylko dziecko, ale i dorosłego. Zestawy kreatywne dla chłopców spodobają się najbardziej, gdy dopasujemy ich tematykę do zainteresowań i wieku dziecka. Bo tak samo zbyt trudne zadanie dla maluszka, jak i zbyt łatwe dla dziecko starszego, może być przyczyną nudy i zniechęcić do zabawy. Warto zatem obserwować jakie hobby ma chłopiec i na jakim etapie jest rozwoju, pod względem manualnym i sensorycznym. Nawet poszczególne zestawy plastyczne mają różną tematykę, tak by pomóc w wyborze, są np. Dinozaury, Król Lew i dzikie zwierzęta, Neonowy kosmos czy Świat Szczegółów. Dla dzieci szczególnie zainteresowanych rysowaniem można natomiast wybrać książeczkę - poradnik, jak narysować poszczególne zwierzęta. Dzieci z wyobraźnią przestrzenną mogą zaprojektować miasto, ulicę, kolej. Wyobraźnia nie zna granic Już po pierwszych pracach plastycznych dziecka można zauważyć, że dziecięca wyobraźnia nie zna granic. Pewnie też dlatego pierwsze rysunki są zbierane przez rodziców jako pamiątka na przyszłość. Prace plastyczne pokazują też rozwój dziecka, a czasem pozwolą odczytać skrywane emocje, np. lęk przed jakąś sytuacją, o której małe dzieci nie potrafią jeszcze opowiedzieć. Rozwijając wyobraźnię naszych pociech, dajemy im wszystko, co najlepsze. Pozwalamy wykazać się twórczo, a więc zbudować pewność siebie i odkryć hobby. Dzieci, które realizują się artystycznie, są też bardziej pomysłowe, lubią eksperymentować i są bardziej ciekawe świata. Poza tym każdy kontakt ze sztuką, także z perspektywy małego twórcy, uczy wrażliwości, szacunku dla dzieł innych osób, wyrabia poczucie estetyki, a być może nawet pozwala odkrywać prawdziwy talent. Czego Państwa dzieciom życzymy!  

pixel