BIO Karma dla zwierząt

ilość znalezionych towarów: 3

Koty i psy to przyjaciele i domownicy, których bardzo cenimy. Nic dziwnego, że wraz z rosnącą świadomością potrzeby zdrowego żywienia, ten trend nie omija również naszych zwierząt domowych. Zależy nam, żeby zwierzęta hodowlane były karmione lepiej, aby żywność z nich pochodząca była lepszej jakości. Co jednak z naszymi pupilami? Kończy się powoli kupowanie popularnych karm dla zwierząt w hipermarketach, których skład daleki jest do akceptowalnego. Inwestycja w zdrowie zwierzęcia to najważniejsze, co może zrobić dla niego opiekun.

Bio karma dla zwierząt - wybierz najlepszą!

Do niedawna nasze zwierzęta jadły źle. Domowe, przetworzone, solone i słodzone resztki ze stołów. Karmę z reklamy, w której jest 3% mięsa, a za to cała masa składników, które o zdrowie naszych pupili więcej, niż nie dba. To sprzyja chorobom, a także otyłości, która często dotyka również zwierzęta młode i wcale niekastrowane. Ekologiczna karma dla zwierząt to alternatywa, zdrowy wybór. Na rynku istnieje szereg producentów, które naprawdę mają na uwadze dobro zwierząt i oferują produkty, które nie tylko ładnie wyglądają na opakowaniach. Warto wspierać właśnie te firmy!

Nie oszczędzaj na karmie dla zwierzaka, oszczędź na wizytach u weterynarza

Źle żywione zwierzęta domowe to nie tylko zwierzęta, które żyją krócej. To również zwierzęta, których częściej dotykają różnego rodzaju choroby i przykre dolegliwości. Zwierzęta w młodym wieku często wykazują pewną odporność na szkodliwe żywienie, lecz zawsze odbija się ono na zwierzęciu dojrzałym czy w wieku podeszłym. Oszczędzając na karmie, nie oszczędzimy u weterynarza. A leczenie naszych zwierząt kosztuje. 

Coraz więcej zwierząt wrażliwych pokarmowo - wybierz produkty bio by chronić ich żołądek

Choć zazwyczaj przeciętny kundelek czy „dachowiec” nie jest problematyczny w żywieniu i zje niemal wszystko, co zaserwujemy mu do miski, o tyle psy i koty rasowe to zwierzęta, które mają szereg problemów zdrowotnych. Alergie, wrażliwy żołądek, problemy skórne. Nie oznacza to oczywiście, że zwierzę nierasowe może dostać żywność złej jakości - jeśli zależy nam na zdrowiu i samopoczuciu naszego pupila, wybierajmy tylko najlepszą karmę, na jaką nas stać.

Sprawdź BIO karmę dla kotów >>

Sprawdź BIO karmę dla psów >>

Domowe żywienie zwierząt - na co zwrócić uwagę?

Nasi domowi pupile nie muszą jeść wyłącznie karmy. Możemy im podawać domowe jedzenie, szczególnie jeśli nie możemy sobie pozwolić na zakup dobrej karmy w ilości, jaką zwierzę zjada. W takim wypadku dołączenie chociaż jednego posiłku sporządzonego przez nas będzie ekonomiczniejszym rozwiązaniem. Nie może to być jednak resztka z naszego stołu i nie może to być posiłek, którego wcześniej nie skonsultowaliśmy z weterynarzem. Każde zwierzę ma inne potrzeby. Na jeden posiłek powinna przypadać ilość mięsa, tłuszczu, warzyw i np. ryżu w dobrej proporcji, bez żadnych dodatków, np. soli. Bardzo wiele rzeczy zwierzęta z trudem trawią, np. produkty zbożowe w przypadku psów, które lepiej zastąpić ziemniakami, ryżem lub grochem. 

      Analizujemy zanonimizowane informacje naszych użytkowników, aby np. lepiej dopasować zawartość strony do Twoich potrzeb. Strona ta korzysta również z plików cookie, aby analizować ruch na stronie. Możesz określić warunki przechowania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce. Więcej przeczytasz w naszych Zasadach przetwarzania danych W Zasadach przetwarzania danych zapoznasz się również z informacją dotyczącą administratora danych osobowych zbieranych przy korzystaniu z niniejszego portalu, zasadach ich przetwarzania oraz przysługujących w związku z tym prawach osoby, której dane dotyczą.
      Close
      pixel