BIO karma dla kotów

ilość znalezionych towarów: 3

Twój mruczek to prawdziwy drapieżnik. Powinien jeść dobrej jakości karmę, która zawiera jak największą ilość mięsa, z małą liczbą dodatków owocowo-warzywnych. Koty nie piją mleczka ze spodeczka - to powielany w bajkach z dzieciństwa mit, który szkodzi tym zwierzętom. Karma dla kota bio w Ekomaluch to świetnej jakości pożywienie dla każdego kota, który chce być zdrowy i mieć mnóstwo energii. A który kot nie chce? ;)

Jaką karmę dla kota wybrać?

Karma dla kota bio (ekologiczna) to najlepsze rozwiązanie w żywieniu kotów. Szukaj takiej, która w składzie ma jak najwięcej mięsa, a jak najmniej węglowodanów (ryżu, ziemniaków, kasz) - koty w naturze nie mają z nimi styczności i nie trawią tego pokarmu. Producenci dodają je do karm, żeby obniżyć koszt ich produkcji. Nie ma natomiast nic złego w (dość niewielkim) dodatku owocowo-warzywnym, bo bogaty w przeciwutleniacze, wspiera kocią odporność. Mimo to nadal mięso powinno być podstawą kociego żywienia.

Ekologiczna karma dla kota tańszą alternatywą

Dobrej jakości karmy dla kotów są dużo droższe, niż te, które możemy spotkać w supermarketach. Nie polecamy oszczędności na karmie - prędzej czy później inwestycja zwróci nam się z nawiązką za rzadsze wizyty u lekarza, nie mówiąc o tym, że dobrze żywione zwierzęta, podobnie jak ludzie, żyją po prostu dłużej. Jeśli jednak nie możesz sobie pozwolić na zakup wyłącznie dobrej karmy, spróbuj wprowadzić jeden domowy posiłek do jego diety - dzięki temu karma będzie wydajniejsza, a Ty oszczędzisz trochę gotówki. Koty powinny jeść wyłącznie chudą wołowinę lub wieprzowinę (gotowaną, bez przypraw) z niewielkim dodatkiem owoców i warzyw. Od czasu do czasu można podać również wątróbkę i żółtko jaja.

Czego nie powinien jeść kot?

Niestety - większość tego, co ląduje na naszych stołach, nie powinno się znaleźć w kocim żołądku. Słynne mleko (a dokładniej zawarta w nim laktoza) nie jest trawiona przez nasze mruczki, może powodować biegunki, które mogą szybko doprowadzić do odwodnienia, a następnie śmierci zwierzęcia. Koty nie powinny też dostawać ziemniaków, produktów zbożowych, czekolady, kości, karmy dla psa czy surowych ryb. Jeśli mamy wątpliwości, czy możemy podać dany składnik kotu, najlepiej skonsultować się z weterynarzem - jeśli nie mamy takiej możliwości, dobrze jest kierować się starą zasadą i po prostu nie szkodzić.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę?

Dobrej jakości karma dla kota bio to nie wszystko. Warto pamiętać, że nasz futrzak ma różne potrzeby w  zależności od wieku, płci, kondycji, rasy, trybu życia czy stanu zdrowia. Kocięta wymagają podaży witamin prawie dwukrotnie wyższej, niż dorosłe koty. Inaczej powinny być też żywione koty „miejskie”, które nie opuszczają czterech kątów, a inaczej „wiejskie”, które włóczą się po dworze przez cały czas. Samce zazwyczaj jedzą więcej, a jeśli posiadamy w domu kota rasowego, warto zapoznać się z charakterystyką rasy (np. z popularnymi chorobami) i dobrać do niej żywienie. 

      Analizujemy zanonimizowane informacje naszych użytkowników, aby np. lepiej dopasować zawartość strony do Twoich potrzeb. Strona ta korzysta również z plików cookie, aby analizować ruch na stronie. Możesz określić warunki przechowania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce. Więcej przeczytasz w naszych Zasadach przetwarzania danych W Zasadach przetwarzania danych zapoznasz się również z informacją dotyczącą administratora danych osobowych zbieranych przy korzystaniu z niniejszego portalu, zasadach ich przetwarzania oraz przysługujących w związku z tym prawach osoby, której dane dotyczą.
      Close
      pixel