BIO karma dla psów

ilość znalezionych towarów: 1

Pies to najlepszy przyjaciel człowieka - i każdy, dla którego ta maksyma jest ważna, chyba się zgodzi, że o przyjaciela trzeba dbać. Prawidłowe żywienie jest jedną z najlepszych rzeczy, które możemy dać psu, czymś, co nie tylko wpływa na jego codzienne samopoczucie, ale i późniejsze choroby i długość życia. Jedzenie jest ważne, niezależnie od gatunku. Ekologiczna karma dla psa w Ekomaluch to wybór zgodny z wyznawanymi wartościami dla całej rodziny. Z czworonogami włącznie!

Ekologiczna karma dla psa - dlaczego warto?

Certyfikowana i badana karma dla zwierząt ma ogromne znaczenie. Dlaczego? Ponieważ zwierzęta bardzo często w swoich karmach mają serwowane „odpadki i resztki”, które nie nadają się do produktów dla ludzi. Taki odpad jest idealny do karm dla zwierząt, które nie podlegają już tak rygorystycznym normom. Tania karma, którą dostajemy w popularnych supermarketach, nie jest zazwyczaj karmą dobrej jakości. O dobrych proporcjach składników nawet nie wspominając.

Co powinno znaleźć się w karmie dla psa?

Dobra karma dla psa powinna zawierać przynajmniej 70% mięsa. Dobrze, żeby zawierała też tłuszcze, które są dostępne m.in. w rybach. Do karm często dodawany jest np. olej z łososia, który jest wyjątkowo korzystny dla tych zwierząt. Owocowe i warzywa powinny stanowić 25% codziennej diety psa. W karmie mogą być też węglowodany, ale najlepiej nie więcej niż 5%. Najlepiej, żeby to był ryż lub ziemniaki, ponieważ psy mają problemy z trawieniem glutenu (a więc większości zbóż). Ekologiczna karma dla pasa o właściwych proporcjach będzie najlepszym rodzajem żywienia, niezależnie od wieku psa. 

Co nie powinno się znaleźć w karmie dla psa?

Nie wierz opakowaniom. Nawet ekologiczna karma dla psa może być taka tylko z nazwy. Podobnie jak w przypadku wyboru żywności dla Twojej rodziny, czytaj składy i sprawdzaj etykiety. Żywność modyfikowana genetycznie (GMO), raczej bez zbóż (wyjątkiem ryż), bez sztucznych konserwantów (oznaczonych BHA, BHT, ethoxyguin - pestycyd zabroniony w ludzkich produktach), sztuczne barwniki - to nasza czarna lista.

Ekologiczna karma dla psa i co do tego?Osobom chcącym uzupełnić dietę psa (np. z powodów ekonomicznych) własnoręcznie przyrządzonym jedzeniem, warto zaznaczyć, że psy nie mogą być żywione resztkami z naszego stołu. Przetworzona żywność, zawierająca sól, cukier i przyprawy po prostu szkodzi tym zwierzętom. Psy mogą mieć podawane więc mięso, koniecznie niesolone i niedoprawione, np. w towarzystwie ryżu i marchewki - w odpowiednich proporcjach. 

Dobrej jakości, ekologiczna karma dla psa to podstawa zdrowego żywienia każdego psa. Wybierając karmę dobrą jakościowo (czy to mokrą, czy to suchą) w zasadzie nie musimy dawać psu do zjedzenia już nic więcej. Zbilansowana karma to najlepsze, co możemy naszemu czworonogowi dać. Jeśli jednak czujemy potrzebę urozmaicenia naszemu pupilowi menu, przyrządźmy mu dodatkowy posiłek samodzielnie, najlepiej w konsultacji z weterynarzem, który uwzględni indywidualne zapotrzebowanie naszego psa.

      Analizujemy zanonimizowane informacje naszych użytkowników, aby np. lepiej dopasować zawartość strony do Twoich potrzeb. Strona ta korzysta również z plików cookie, aby analizować ruch na stronie. Możesz określić warunki przechowania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce. Więcej przeczytasz w naszych Zasadach przetwarzania danych W Zasadach przetwarzania danych zapoznasz się również z informacją dotyczącą administratora danych osobowych zbieranych przy korzystaniu z niniejszego portalu, zasadach ich przetwarzania oraz przysługujących w związku z tym prawach osoby, której dane dotyczą.
      Close
      pixel