Darmowa dostawa od 150,00 zł

Ekologiczne środki czystości

( ilość produktów: 508 )

Aby mieć zdrowy dom, nie trzeba mieszkać w puszczy odciętej od cywilizacji, pozbawionej wszelkich współczesnych wygód. Nie trzeba mieszkać w domku wykonanym z naturalnego drewna pozbawionego chemicznych dodatków, by posiadać zdrowy dom. Nie trzeba przeprowadzać się do miejsca pozbawionego kanalizacji i rurociągów, w którym jedynym źródłem wody jest studnia, by posiadać zdrowy dom. Nie trzeba uciekać od otaczającego świata i rezygnować ze współczesnych standardów, by posiadać zdrowy dom.


Zdrowy dom to nie tylko ściany z drewna, woda ze studni i otaczająca puszcza. Zdrowy dom to przede wszystkim świadome podejście, wybór odpowiednich produktów, artykułów, wytworów i materiałów, a w tym ekologicznych środków czystości. Zdrowym domem jest świadomość, iż ekologiczne podejście do życia i świata nie jest tylko modą i chwilowym trendem, lecz jedynym sposobem na zachowanie przy życiu otaczającego nas świata. Oszczędność wody, energii, światła i zastosowanie produktów pozbawionych substancji chemicznych negatywnie wpływających na środowisko. Zdrowy dom to podejmowanie świadomych i ekologicznych decyzji.

Naturalne i ekologiczne produkty

Podstawą zdrowego domu są naturalne i ekologiczne produkty, a mianowicie środki pozbawione chloru, fosforu, enzymów, środków petrochemicznych, dodatków zapachowych, sztucznych substancji, chemicznych dodatków i elementów modyfikowanych genetycznie. Ekologiczne środki czystości nie posiadają żadnych suplementów mogących zagrozić zdrowiu lub niekorzystnie wpłynąć na środowisko. Ich skład opiera się jedynie na naturalnych składnikach takich jak m.in. krzemień, sód, cytrynian lub olejek eteryczny. Niemal każdy z nich posiada certyfikat ekologiczny EcoGarantie oraz EcoControl. Dzięki temu produkty są stworzone w myśl idei ekologicznych i hipoalergicznych produktów.


Wybór ekologicznych środków czystości to świadoma decyzja w kwestii używania asortymentu, który łączy jakość z bezpieczeństwem. Pomoże w walce z brudem, kurzem, plamami, zaciekami i nieczystościami, zostawiając po sobie piękny zapach i aromat. Eko środki ulegają całkowitej biodegradacji, dzięki czemu nie wpływają niekorzystnie na środowisko. Przeznaczone są głównie dla świadomych klientów dbających o ekologię i ochronę środowiska, którzy nie chcą swoim dzieciom zostawić świata pełnego szkodliwej chemii.
W zdrowe i ekologiczne produkty możesz zapatrzyć się w naszym sklepie – oferujemy produkty m.in. marek Bentley Organic, Attitude czy Pucka. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą!

Sposobów na oszczędne i ekologiczne czyszczenie domu

Istnieje wiele sposobów na oszczędne i ekologiczne czyszczenie domu. Fani ekologii mogą zaopatrzyć się w specjalny płyn do zmywania do naczyń, który zaoszczędzi dużo wody i energii. Mogą również samodzielnie sprzątać po obiedzie, myjąc naczynia w misce wody. Metody te mogą wpłynąć na zaoszczędzenie wody i energii, co korzystnie wpłynie na środowisku i domowy budżet. Mimo to, sposoby te na nic się nie zdadzą, jeśli ludzie wciąż będą używać chemicznych środków czystości. Klientom, którzy szanują portfel, środowisko i własne zdrowie polecamy ekologiczne środki czystości dostępne dla każdego.


Ekologiczne środki czystości pozbawione są chemicznych detergentów, sztucznych substancji, niebiologicznych dodatków, enzymów, chloru, fosforu, suplementów zapachowych, środków petrochemicznych oraz innych substancji odpowiedzialnych za zatruwanie zdrowia i środowiska. Ich skład opiera się jedynie na naturalnych elementach, takich jak np.: krzemian, sód, cytrynian oraz olejek eteryczny, substancji naturalnych i biodegradalnych, które nie wywołują efektów ubocznych w środowisku. Ekologiczne środki czystości są hipoalergiczne i wykorzystują jedynie zdrowe składniki.


Na ekologiczne środki czystości warto w szczególności zwrócić uwagę, kiedy w domu pojawi się dziecko.

 

Do najważniejszych miejsc, w których powinniśmy zacząć dbać o dom przy użyciu ekologicznych środków czystości, należy podłoga, po której dziecko raczkuje, kuchnia i wszystko to, co dotyka jedzenia, w tym tabletki do zmywarki oraz łazienka. Nie zapomnijmy również o praniu. Duży wybór proszków do prania, kapsułek, ekologicznych kul piorących, płynów zmiękczających czy orzechów do prania również znajdziecie w naszej ofercie.


W kuchni warto zwrócić uwagę na uniwersalny płyn do czyszczenia powierzchni kuchennych marki Bentley Organic. Można nim umyć wszystkie powierzchnie, a ponadto idealnie nada się też do mycia deski do krojenia. Z tabletek do zmywarki polecamy markę Ecozone 5 w 1 lub Etamine du Lys. Są tak efektywne jak tradycyjne tabletki, a w 100% bezpieczne dla naszego zdrowia. Wydajne ekologiczne płyny do naczyń posiada marka Etamine du Lys (w szczególności te 1 l).
Do łazienki polecamy płyny do czyszczenia Attitude, Etamine du Lys, lub Bentley Organic. Nie pozostawią zapachu chloru, a dziecko będzie mogło bezpiecznie dotykać wszystkich powierzchni. Do toalet najbardziej wydajny i najładniej pachnący jest płyn do mycia toalet Bentley Organic. Niezastąpiony w walce z brudem i łatwy do użycia dzięki wygodnej butelce.


Wszystkie opakowania naszych środków czystości są biodegradowalne, więc również i w tym aspekcie nie mają negatywnego wpływu na środowisko.


Zachęcamy do zmiany domu w ekologiczne miejsce. Używanie ekologicznych środków czystości sprawi, że dom będzie ładnie pachniał, będzie bezpieczny, a jednocześnie czysty.


W naszym sklepie zadbaliśmy o szeroką ofertę tych eko środków czystości, które trafią w gust każdego klienta. Proponujemy między innymi produkty marek takich jak: Bentley Organic, EEtamine du Lys, Sodasan, Bio-D czy Ecozone. Zapraszamy!

Ekologiczne środki czystości – dlaczego warto ich używać?

Na postawie powyższych informacji widać więc, że ekologiczne środki czystości są najlepszym wyborem dla osób, którym zależy na kondycji naszej planety, a przede wszystkim własnego organizmu. Chemia w kosmetykach czy preparatach do sprzątania nie pozostaje bez wpływu na stan naszego zdrowia – może prowadzić do alergii czy problemów ze skórą. Na ich korzyść przemawia także zapach, który jest mniej drażniący od chemicznych odpowiedników. Nie bez znaczenia jest również ich skuteczność – bardzo dobrze radzą sobie z nowymi, jak i zaschniętymi zanieczyszczeniami. Środki tego typu są przy tym mniej agresywne w działaniu – ryzyko zniszczenia przedmiotu, który zostaje poddane czyszczeniu, jest dużo mniejsze niż w przypadku tradycyjnych preparatów. Do niewątpliwych zalet ekologicznych środków czystości należy również to, że są biodegradowalne, a więc rozkładają się bez uwalniania do środowiska szkodliwych substancji. Serdecznie zachęcamy również do zapoznania się z ofertą naturalnych kosmetyków dla dzieci i niemowląt.

Ekologiczne środki czystości – kilka słów na koniec

Nie ulega wątpliwości, że na podstawie powyższych słów śmiało możemy stwierdzić, że ekologiczne środki czystości to najzdrowsze i najbezpieczniejsze rozwiązanie w każdym domu. Pozbawione chemicznych składników są przyjazne dla środowiska, co współcześnie jest niezwykle ważne. Jeżeli troszczysz się o naszą planetę i nie chcesz zagrażać jej kondycji, jest to zdecydowanie najlepszy wybór! Jeszcze raz serdecznie zapraszamy! Pamiętaj, że Ty też masz wpływ na środowisko!

Analizujemy zanonimizowane informacje naszych użytkowników, aby np. lepiej dopasować zawartość strony do Twoich potrzeb. Strona ta korzysta również z plików cookie, aby analizować ruch na stronie. Możesz określić warunki przechowania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce. Więcej przeczytasz w naszych Zasadach przetwarzania danych W Zasadach przetwarzania danych zapoznasz się również z informacją dotyczącą administratora danych osobowych zbieranych przy korzystaniu z niniejszego portalu, zasadach ich przetwarzania oraz przysługujących w związku z tym prawach osoby, której dane dotyczą.
Close
pixel