Darmowa dostawa od 150,00 zł

Wkładki laktacyjne

( ilość produktów: 39 )

Wkładki do karmienia piersią

Laktacja to szczególny okres w życiu kobiety. Poświęca się ona wtedy dziecku, jest przy nim, wie, że od niej zależy jego życie i zdrowie. Wiele mam śpi wtedy z dziećmi, bo zapach i bliskość piersi pozytywnie wpływają na poczucie bezpieczeństwa i rozwój malucha. Ale laktacja może też sprawiać ból i trudności. Nie zawsze noworodek od początku umie ssać, piersi są obolałe od nawału mleka, a brodawki nieprzyzwyczajone do ssania pieką i bolą. Zdarza się, że dziecko 'wisi' na piersi cały czas i zmęczona mama potrzebuje wtedy wsparcia od męża czy przyjaciółki. Albo szuka porad w internecie, gdy dotyka ją dany problem.Popękane brodawki? Co robić?

Polecamy najbardziej naturalny preparat: lanolinę, która chroni i regeneruje skórę. Jednocześnie nie jest szkodliwa dla dziecka i nawet po posmarowaniu nią sutka można karmić piersią.Mam nawał. Jak to przetrwać?

Regularnie przystawiać dziecko do piersi i robić okłady z zimnej kapusty.W piersiach wyczuwam guzy, które bolą, gdy je dotykam.

Guzy podczas laktacji to najczęściej objaw zatkanego kanalika. Należy wtedy przystawiać dziecko do piersi bródką w kierunku guza. Pomagają też naprzemienne ciepłe i zimne prysznice lub okłady.Mleko samo leci z piersi. Jakie wkładki laktacyjne będą najlepsze?

Mleko leci z piersi w różnych sytuacjach. Podczas nawału. Albo podczas karmienia dziecka mleko leci z drugiej piersi. A nawet zdarza się to, gdy tylko usłyszymy płacz naszego dziecka. Na szczęście wynaleziono odpowiednie wkładki, które wkładamy w biustonosz, dzięki czemu nie moczymy bielizny. Na rynku mamy ogromny wybór wkładek laktacyjnych. Większość mam wybiera te jednorazowe. Jeśli i my takie preferujemy, sprawdzajmy, czy są biodegradowalne. Tak jak z podpaskami i pieluchami – istnieje niestety duża szansa, że te jednorazowe będą się rozkładać setki lat. My serdecznie polecamy ekologiczne wkładki jednorazowe, ale jeszcze bardziej wkładki laktacyjne wielorazowe.

Wkładki laktacyjne wielorazowe mają warstwę nieprzemakalną PUL oraz grubszą warstwę chłonną z tkaniny np. bambusowej. Umieszcza się je na piersi pomiędzy biustonoszem a brodawką. W ten sposób zabezpiecza się odzież przed wyciekającym mlekiem. Gdy wkładka się zmoczy, wymieniamy ją na suchą, a tę zmoczoną pierzemy. Wkładki laktacyjne wielorazowe są produktem ekologicznym i ekonomicznym. Występują w 2 wersjach: proste lub profilowane. Te drugie lepiej dopasowują się do zaokrąglonej piersi. Mamy też ogromny wybór wzorów i kolorów. Jednolite, dziecięce lub bardzo kobiece. Gdy mamy noworodka w domu jest to dla nas – mam – niełatwy czas. Ułatwiajmy go sobie na ile to możliwe, nie zapominając o planecie.

 

Analizujemy zanonimizowane informacje naszych użytkowników, aby np. lepiej dopasować zawartość strony do Twoich potrzeb. Strona ta korzysta również z plików cookie, aby analizować ruch na stronie. Możesz określić warunki przechowania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce. Więcej przeczytasz w naszych Zasadach przetwarzania danych W Zasadach przetwarzania danych zapoznasz się również z informacją dotyczącą administratora danych osobowych zbieranych przy korzystaniu z niniejszego portalu, zasadach ich przetwarzania oraz przysługujących w związku z tym prawach osoby, której dane dotyczą.
Close
pixel