Sensoryczne

ilość znalezionych towarów: 131

Proces przetwarzania informacji z otoczenia (za pomocą wzroku, słuchu, węchu oraz dotyku) jest określany jako zespół procesów integracji sensorycznej. Prawidłowy rozwój dziecka jest uzależniony od harmonijnej współpracy wszystkich zmysłów i odpowiedniego działania każdego z nich, dlatego zadaniem każdego rodzica jest umiejętne wspieranie malucha na każdym etapie jego rozwoju. Z tego też względu, pragniemy przedstawić zabawki sensoryczne dla dzieci oraz zabawki sensoryczne dla niemowląt!

Integracja sensoryczna

Priorytetem w kwestiach rozwoju osobowości dzieci, ich cech charakteru oraz rozwoju intelektualnego jest odpowiednie funkcjonowanie integracji sensorycznej. Napływające do dziecięcego mózgu bodźce pochodzące ze świata, muszą zostać prawidłowo odebrane, przetworzone i zintegrowane, by otrzymać odpowiednią informację o otoczeniu. W taki oto sposób działa integracja sensoryczna. Zabawki dostępne w tej kategorii, mają zatem wspierać malucha na każdym etapie jego rozwoju, usprawniać odpowiednio procesy integracji, a zarazem niwelować wszelkiego rodzaju zaburzenia. Wszystko to w niesamowicie istotnej i pożądanej przez dzieci formie, a mianowicie poprzez zabawę!

Dla dzieci i dla niemowląt

Zabawki sensoryczne dla dzieci i niemowląt dostępne w tej kategorii to dobry, bezpieczny i ciekawy z perspektywy najmłodszych, wybór. Znajdują się tu zarówno kostki sensoryczne od marki Medi Partners, jak i bajecznie piękne i milutkie lusterka, pacynki, a nawet książeczki edukacyjne. Ich różnorodność pod kątem funkcjonalności i szaty graficznej sprawia, że każdy rodzic znajdzie tu coś pożytecznego i ciekawego dla swojego dziecka. Zabawki sensoryczne dla dzieci oraz zabawki sensoryczne dla niemowląt od marek takich jak B.Toys oraz Hencz Toys to znakomity pomysł na prezent dla małego brzdąca, którego ciekawość w stosunku do świata nie zna granic! Ciekawie, kreatywnie i tak… pożytecznie! Zabawki sensoryczne to najlepsza forma rozrywki!

Analizujemy zanonimizowane informacje naszych użytkowników, aby np. lepiej dopasować zawartość strony do Twoich potrzeb. Strona ta korzysta również z plików cookie, aby analizować ruch na stronie. Możesz określić warunki przechowania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce. Więcej przeczytasz w naszych Zasadach przetwarzania danych W Zasadach przetwarzania danych zapoznasz się również z informacją dotyczącą administratora danych osobowych zbieranych przy korzystaniu z niniejszego portalu, zasadach ich przetwarzania oraz przysługujących w związku z tym prawach osoby, której dane dotyczą.
Zamknij
pixel