Kosmetyki do ciała dla dzieci

ilość znalezionych towarów: 134

Pielęgnacja skóry dziecka wymaga troskliwej opieki i skutecznej, a zarazem delikatnej ochrony. Świadomi rodzice już przed przyjściem pociechy na świat poszukują kosmetyków, które najlepiej podołają tym zdaniom. Jednak niezależnie od tego jaką markę wybiorą, najistotniejsze jest aby spełniała ona kilka kluczowych wymogów.

Kosmetyki do ciała dla dzieci – naturalny skład

Każdy kosmetyk zawiera w swoim składzie substancje i związki chemiczne. Nie można tego uniknąć, ponieważ na chemii zbudowany jest nasz świat! Jednak istnieje zasadnicza różnica pomiędzy składnikami syntetycznymi, wprost z próbówki w laboratorium, a tymi zaczerpniętymi z natury. Kosmetyki naturalne są produktami, które w przeważającej mierze składają się ze składników pochodzenia organicznego – roślinnych i mineralnych. Są one najbezpieczniejsze dla organizmu człowieka, na ogół zawierają naturalne konserwanty lub takie, które w żaden sposób nie mogą człowiekowi zaszkodzić. Prócz tego kosmetyki naturalne zawierają składniki doskonale spełniające swą rolę pielęgnacyjną, ochronną i odżywczą.

Najważniejsze funkcje kosmetyków dla dzieci

Kosmetyki dla dzieci, w tym oczywiście kosmetyki naturalne muszą posiadać w swym składzie substancje spełniające kilka podstawowych funkcji. Skóra małych dzieci jest bardzo delikatna, dlatego istotne jest aby utrzymać jej naturalną ochronę – płaszcz lipidowy – w nienaruszonym stanie, a nawet go wzmocnić. Z tego powodu wybierając dobre kosmetyki do ciała dla dzieci szukajmy w ich składzie naturalnych emolientów. Emolientami są między innymi wszelkie oleje roślinne – z oliwek, migdałów i jojoby. Kosmetyki dla dzieci powinny zawierać łagodnie działające substancje myjące, które nie wysuszą skóry i tym samym nie narażą jej na uszkodzenia. Kolejną ważną ich funkcją jest łagodzenie podrażnień, które mogą powodować dyskomfort dziecka.  Nie bez znaczenia są również indywidualne upodobania rodziców. Zapach, konsystencja, czy barwa kosmetyku również są istotne jeśli chodzi o komfort codziennej pielęgnacji. Zarówno te, jak i bardziej istotne funkcje są z nawiązką wypełniane przez kosmetyki naturalne dla dzieci.

Analizujemy zanonimizowane informacje naszych użytkowników, aby np. lepiej dopasować zawartość strony do Twoich potrzeb. Strona ta korzysta również z plików cookie, aby analizować ruch na stronie. Możesz określić warunki przechowania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce. Więcej przeczytasz w naszych Zasadach przetwarzania danych W Zasadach przetwarzania danych zapoznasz się również z informacją dotyczącą administratora danych osobowych zbieranych przy korzystaniu z niniejszego portalu, zasadach ich przetwarzania oraz przysługujących w związku z tym prawach osoby, której dane dotyczą.
Zamknij
pixel