Coslys

ilość znalezionych towarów: 47

Coslys to francuska marka naturalnych kosmetyków ekologicznych certyfikowanych przez Ecocert. Produkty oznaczone logo Cosmebio: zawierają minimum 95% składników: naturalnych, pochodzenia naturalnego lub pochodzących z certyfikowanych upraw ekologicznych (w dowolnej kombinacji tych trzech parametrów).

Zapachy są w 100% naturalne, a ponadto nie zawierają

 • surowców modyfikowanych ge
 • netycznie (tzw. GMO),
 • produktów pochodzenia petrochemicznego (parafina, silikon, PEG),
 • syntetycznych środków barwiących,
 • surowców z martwych zwierząt

Produkty pochodzenia zwierzęcego, mogą być stosowane jedynie w sytuacji, gdy nie zakłócają naturalnej harmonii z przyrodą (tzn. stosuje się takie składniki jak wosk pszczeli, propolis, miód, mleko). Żaden z kosmetyków nie jest testowany na zwierzętach. Dzięki temu każdy z klientów może być pewien, że wybrany złuszczający żel do mycia twarzy oraz uniwersalny żel myjący jest ekologiczny i przyjazny dla środowiska.

Historia marki Coslys

Historia firmy Coslys sięga 1970 roku, a za jej założycielkę uznaje się Jeanine Gabory, która zdała sobie wówczas sprawę, iż produkty zawierające węglowodory są szkodliwe dla jej skóry, zdrowia oraz środowiska. W obliczu takich informacji kobieta zaczęła szukać alternatyw pozbawionych takich skutków ubocznych. Odpowiedzią na ten problem okazały się preparaty oparte na naturalnych składnikach. W ten oto sposób powstały pierwsze produkty biodegradowalne.

W 1985 roku Jeanine Gabory opracowała własną gamę kosmetyków naturalnych, opartych na bazie warzyw pochodzących z bezpośredniej sprzedaży domowej. W momencie, gdy Jeanine Gabory przeszła na emeryturę, jej syn Samuel zajął się rozwojem firmy. W 1995 roku mężczyzna założył laboratorium, dzięki czemu w 2003 roku powstała marka Coslys. Od tamtej pory kosmetyki takie jak złuszczający żel do twarzy lub uniwersalny żel myjący są dostępne dla każdego, komu bliska jest troska o środowisko. Misją marki Coslys jest przeniesienie klienta do serca francuskiej wsi i zapewnienie mu odpowiedniej pielęgnacji, której potrzebuje i na którą zasługuje każdego dnia. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!

  Analizujemy zanonimizowane informacje naszych użytkowników, aby np. lepiej dopasować zawartość strony do Twoich potrzeb. Strona ta korzysta również z plików cookie, aby analizować ruch na stronie. Możesz określić warunki przechowania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce. Więcej przeczytasz w naszych Zasadach przetwarzania danych W Zasadach przetwarzania danych zapoznasz się również z informacją dotyczącą administratora danych osobowych zbieranych przy korzystaniu z niniejszego portalu, zasadach ich przetwarzania oraz przysługujących w związku z tym prawach osoby, której dane dotyczą.
  Zamknij
  pixel